Jesteś tutaj

Spotkanie z prof. Zbigniewem Lwem- Starowiczem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
08.02.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
11:30

Spotkanie z prof. Zbigniewem Lwem- Starowiczem

Spotkanie ze znanym i doświadczonym seksuologiem, psychoterapeutą i psychiatrą odbędzie się w ramach VI edycji Tygodnia Małżeństwa w Polsce oraz akcji "Małżeństwo w centrum". Spotkanie poprowadzi pani Iwona Demska.

Zbigniew Lew-Starowicz to jeden z najsłynniejszych polskich psychiatrów, jego specjalnością jest lecznie zaburzeń seksulanych. Ukończył w 1966 roku Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, aby potem w 1981 napisać pracę doktorską na temat seksuologii. Wydał wiele znaczących pozycji związanych z tematyką seksu m.in.: “Seks partnerski”, “Vademecum sztuki miłosnej” czy “Zarys seksuologii sądowej dla prawników”. Polski lekarz psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii i konsultant krajowy w tej dziedzinie.

 

   Kampania Społeczna Tydzień Małżeństwa jest częścią międzynarodowej inicjatywy Marriage Week International, której pomysłodawcą jest Brytyjczyk – Richard Kane. Pierwsze obchody Marriage Week miały miejsce w roku 1997 w Anglii. Dziś Marriage Week działa już w 22 krajach, na 4 kontynentach, zawsze w tym samym terminie 7-14 lutego. Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich o/Gdańsk zainicjowało w Polsce obchody Tygodnia Małżeństwa w lutym 2015 roku. W związku z coraz szerszym zakresem działań organizowanych w ramach Tygodnia Małżeństwa w marcu 2018 roku powołano Fundację Tydzień Małżeństwa, której głównym celem jest organizacja i koordynacja działań w ramach tej kampanii.  

   Tydzień Małżeństwa ma na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej, która prowadzi do osobistego rozwoju, i zwyczajnie mówiąc do szczęśliwszego, zdrowszego (jak pokazują badania) życia. To społeczna kampania promująca tę szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny, która ma inspirować małżonków do rozwoju osobistego i podnoszenia swoich kompetencji interpersonalnych (takich jak m.in. efektywna komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, etc.) oraz do twórczego spędzania czasu razem w celu budowania i umacniania bliskiej więzi. 

 

Organizator: Fundacja Tydzień Małżeństwa

http://tydzienmalzenstwa.pl/

ftm logo na str.jpg

Data wydarzenia: 
08.02.2020
Godzina rozpoczęcia: 
11:30
Udostępnij: