Jesteś tutaj

Spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
06.10.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
15:30

Spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem

Ryszard Ćwirlej to kolejny autor, który będzie gościem festiwalu Afera Kryminalna 2018. Zapraszamy na spotkanie z pisarzem oraz promocję jego najnowszej książki „Masz to jak w banku”.

Miłosników kryminałów zachęcamy do zarezerowania sobie pierwszej soboty października na dzień z Aferą Kryminalną.

Ryszard Ćwirlej skończył socjologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Był dziennikarzem w TVP Katowice, a później w TVP Poznań. W latach 2010-2016 był zastępcą Redaktora Naczelnego poznańskiego Radia Merkury.
Przez krytyków uznawany jest za twórcę nowego gatunku literackiego – „kryminału neomilicyjnego”. Na podstawie swojej powieści „Ręczna robota” napisał 75–cio odcinkowy serial słuchowiskowy, zrealizowany przez Teatr Polskiego Radia dla radiowej Jedynki.
W 2015 roku jego powieść „Błyskawiczna wypłata” otrzymała nagrodę Kryminalnej Piły dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej 2014 roku.
Pięciokrotnie powieści Ryszarda Ćwirleja były nominowane do nagrody „Wielkiego Kalibru”. W 2017 książka „Milczenie jest srebrem” otrzymała na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru a w 2018 powieść „Tylko umarli wiedzą” nagrodzono podwójnie bo nagrodą Wielkiego Kalibru przyznawaną przez jurorów oraz nagrodą Czytelników Wielkiego Kalibru.
Dotychczas ukazało się 13 powieści kryminalnych Ryszarda Ćwirleja.

Data wydarzenia: 
06.10.2018
Godzina rozpoczęcia: 
15:30
Udostępnij: