Jesteś tutaj

Spotkanie z Sylwią Kubryńską połączone z promocją książek pt.: "Kobieta dość doskonała" oraz najnowszej książki pt.:"Furia mać"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
03.06.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Spotkanie z Sylwią Kubryńską połączone z promocją książek pt.: "Kobieta dość doskonała" oraz najnowszej książki pt.:"Furia mać"

Zapraszamy na spotkanie z niepokorną felietonistką "Wysokich Obcasów" i bloga "Najlepszy Blog na Świecie" oraz powieści "Last Minute" i "Kobieta dość doskonała" (wyd. 2015 r.), a także najnowszej książki pt.: "Furia mać" (wyd. 2016 r.)

Książka pt.: "Kobieta dość doskonała" jest dla wszystkich kobiet i dziewczyn, które żyją ściśnięte własnym życiem i tym, jak bardzo wyjątkowe nie są. To jest szczere, złością pisane życie zwyczajnej Kasi, która bardzo chce być fajna i dosyć szybko orientuje się, że inne są prawa dla niej, a inne dla chłopców. Kubryńska niczego nie udaje, nie stara się wymyślać losów i tła, tylko daje głos setkom, tysiącom kobiet, które się kiszą we własnych głowach, w swoich oczekiwaniach na własny temat, a nie mają komu o tym opowiedzieć. Przygody Kasi to przygody bez przygód, to właśnie ta szara szmata, w której żyją kobiety. Nie ma tu akcji z XIX wieku, kryminału i reportażu. Jest treść, od której po prostu robi się lepiej. Że ktoś też tak ma. (Małgorzata Halber) Dziękuję ci za tę książkę, Sylwia. Dajesz w niej piękny, ironiczny upust naszym zbiorowym, stłumionym kobiecym frustracjom. Napisałaś dla nas katharsis. Sprawiasz, że absurd i humor sytuacji samoograniczających się kobiet stają się widoczne. A to, co widać, da się zmienić. Tym razem już po swojemu. Nareszcie! (Zuza Ziomecka) Często narzekamy na brak polskich odkryć. I oto jest. Największe polskie odkrycie tego roku: Sylwia Kubryńska (Paulina Reiter, redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów”)

Data wydarzenia: 
03.06.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: