Jesteś tutaj

Spotkanie z Tomaszem Ilnickim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
13.03.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Spotkanie z Tomaszem Ilnickim

Zapraszamy na spotkanie połączone z prezentacją multimedialną na temat podróży po terenach nuklearnych katastrof w Czarnobylu i Fukushimie. Wyprawy T. Ilnickiego zaowocowały wykonaniem tysięcy zdjęć oraz pozyskaniem ciekawych informacji dotyczących historii tych miejsc.

Tomasz Ilnicki, zainteresowany tematyką nuklearnych katastrof, odwiedził strefę wykluczenia w Czarnobylu już dziesięciokrotnie. Tzw. Strefa to inny świat, w którym reguły wyznaczane są przez przyrodę oraz specyficzną grupę ludzi opłacanych przez tajemniczych mocodawców. Natura pochłonęła tę krainę-widmo w stopniu tak głębokim, że jej eksploracja to nie lada wyzwanie. W tym pozornym chaosie funkcjonują obok siebie różnorakie zwierzęta oraz mroczne budowle z burzliwą przeszłością.

Fukushima to miejsce jednej z największych tragedii w historii Japonii. Dwa jednoczesne kataklizmy naturalne zniszczyły nie tylko duży fragment tego niezwykłego kraju, ale przede wszystkim pochłonęły tysiące ofiar. Ponadto, w wyniku błędu człowieka, ogromne połacie terenu zostały skażone promieniowaniem. Dopełniło to ogromu zniszczeń powstałych na skutek trzęsienia ziemi i tsunami.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki Tomasza Ilnickiego pt. "Azyl. Zapiski stalkera".

6.JPG

Data wydarzenia: 
13.03.2018
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: