Jesteś tutaj

Spotkanie z Tomaszem Lisem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
05.11.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie z Tomaszem Lisem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z jednym z najgłośniejszych, najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich dziennikarzy. Pretekstem do rozmowy będzie najnowsza książka Tomasza Lisa pt. "Historia prywatna", której premiera miała miejsce 31 października.

Tomasz Lis sam tak przedstawia swoją książkę: „Przez kilkadziesiąt lat historia Polski działa się dosłownie na moich oczach, na wyciągnięcie ręki. Poznałem wszystkich jej bohaterów, widziałem chwile ich triumfu i klęski. Poznałem przy okazji, o czym również nie mogłem marzyć, bardzo wielu światowych przywódców. Ta książka to prawdziwa „historia prywatna”. Absolutnie subiektywna najnowsza historia Polski, z którą splotła się moja własna historia”
 
Opisuje on historię ostatnich 30 lat, którą jak sam przyznaje całkowicie niespodziewanie dla samego siebie mógł oglądać z bliska. Wielkie przełomy, upadające rządy, ludzie którzy robili zawrotne kariery a czasem niespodziewanie znikali.  Spotkania i rozmowy z najważniejszymi ludźmi polskiej i światowej polityki. Z jednej strony Tadeusz Mazowiecki, Lech Wałęsa, Donald Tusk, Leszek Miller, Aleksander Kwaśniewski i Jarosław Kaczyński. Z drugiej George Bush Sr, George W. Bush, Hillary Clinton, Tony Blair, Michaił Gorbaczow, Dalajlama i Yitzhak Rabin.  To także historia dziennikarza opisującego rewolucje w mediach, którą sam współtworzył oraz maratończyka i jego biegania, ścigania się ze sobą a także towarzyszącego temu w którymś momencie dramatu. 

Spotkanie poprowadzi: Roman Daszczyński

opis: Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
 
 

Data wydarzenia: 
05.11.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: