Jesteś tutaj

Spotkanie z twórcami komiksu "Niesłychane losy Ivana Kotowicza"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
09.06.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie z twórcami komiksu "Niesłychane losy Ivana Kotowicza"

Zapraszamy na spotkanie z autorami komiksu – Kajetanem Kusiną oraz Michałem Ambrzykowskim.

Opowieść o dziejach Ivana Kotowicza, młodego kota z małej radzieckiej wsi, którego los rzuca pomiędzy koła wielkiej historii. W tej historii czytelnik znajdzie zjawiska paranormalne, dziwną technologię, mistykę i teorie spiskowe. "Niesłychane losy Ivana Kotowicza" należą do gatunku weird-fiction, którego najlepszymi przedstawicielami są takie tytuły jak choćby "Hellboy" Mike'a Mignoli czy "Liga niezwykłych dżentelmenów" Alana Moore'a i Kevina O'Neila. Tym, co czyni komiks polskich autorów wyjątkowym, jest bez wątpienia słowiańska dusza i nostalgia.

 

Autorzy:

Kajetan Kusina - rocznik 1989, absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Information junkie i fan wszystkiego, co związane z popkulturą. Komiksy czyta, pisze o nich, a teraz w końcu miał okazję jakiś stworzyć. Zupełnie nie potrafi rysować, ale chyba całkiem dobrze opowiada historie.

Michał Ambrzykowski - rocznik 1988, absolwent grafiki gdańskiej ASP. Komiksy rysuje i czyta od dziecka. Zaczynał rysować mając 3 lata, poprzez kopiowanie rysunków Walta Disneya. Zupełnie nie potrafi wymyślać historii, dlatego wymyślanie fabuły pozostawia Kajetanowi. Ale rysuje całkiem nieźle.

Spotkanie poprowadzi Przemysław Zawrotny.

Data wydarzenia: 
09.06.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: