Jesteś tutaj

STORYTELLING - podmiana jednej rzeczywistości na inną

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
31.05.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

STORYTELLING - podmiana jednej rzeczywistości na inną

Czy słyszeliście kiedyś o storytellingu, czyli komunikacji za pomocą opowiadań? Nie, nic nie szkodzi. Tym bardziej zapraszamy na doktowykład Magdaleny Kurek, która opowie, jak utrzymać uwagę, budować zainteresowanie i stać się skutecznym mówcą.

31 maja (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny doktowykład, czyli cykl spotkań mający na celu zaprezentowanie humanistyki oczami młodych naukowców. Gościem wieczoru będzie Magdalena Kurek, która zaprezentuje temat: "Storytelling - podmiana jednej rzeczywistości na inną". Jak sama mówi: "Najpierw trzeba poznać sposób, jak tworzyć historię. To nowy trend w biznesie i nie tylko (i nic nie zapowiada, by zniknął tak szybko, jak się pojawił). Watro przyjrzeć się zamianie perspektywy z Power Pointa na opowiadacza historii, który oddziałuje na emocję, myśli i wyobraźnię".

Magdalena Kurek jest absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim i słuchaczką trzeciego roku Filologicznych Studiów Doktoranckich na tejże uczelni. Jej zainteresowania obejmują media i wszelkie nowinki z nimi związane, a także literaturę, ale główna pasja związana jest z tempem 33 obrotów na minutę  (mowa oczywiście o muzyce płynącej z płyt winylowych). Pracuje nad rozprawą poświęconą obliczom i interpretacji muzyki w prasie lat ’70 i ‘80. Na co dzień kierownik Sopoteki i recenzentka Głosu Kultury. 

IMG_1976.jpg

„Doktowykłady, czyli humanistyka oczami młodych naukowców" to cykl fakultatywnych spotkań zainicjowanych i prowadzonych przez uczestników Filologicznych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego. Założeniem projektu jest prezentacja różnorodnych punktów widzenia na problemy współczesności, promowanie współczesnej humanistyki, a także stworzenie przestrzeni do wymiany myśli, doświadczeń i zainteresowań.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie https://doktowyklady.wordpress.com/

 

Data wydarzenia: 
31.05.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: