Jesteś tutaj

Strażnicy Walhalli - Opowieści o wilkach

/
Data wydarzenia: 
21.11.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
19:00

Strażnicy Walhalli - Opowieści o wilkach

Od zarania dziejów, na wszystkich kontynentach watahy wilków lub wilkom podobnych istot, były nieodłączną częścią środowiska. W wierzeniach ludzi, żyły jako tajemniczy żywioł. Były wolne, więc nieprzewidywalne, dzikie, dobre i złe zarazem. Bywały zwierzętami mocy i szkodnikami, których chciano się pozbyć. Przemieniały się w ludzi lub znikały w gęstwinie lasu. Karmiły wyobraźnie starych i młodych, przez wieki. Bohaterami tego wieczoru będą piękne, stare i mądre zwierzęta, którym zły los zgotował spotkanie z człowiekiem.

Łowcy Słów, czyli:

Elżbieta Stanilewicz - Od czasów szkolnych świat baśni był dla niej miejscem gdzie czas biegł swoistym torem, drzewa dzieliły się mądrością, oddychało się inaczej a tamtejsza rzeczywistość ciążyła mniej. Opowieści Ciotki, snujące się na cienkiej granicy fikcji i realności, były dla niej nieustającą inspiracją i źródłem wewnętrznej siły. Gdy dorosła, chcąc nie chcąc, przekazała córce swoją fascynację.

Groszek Stanilewicz – Wędrówki po leśnych ostępach, smoczych jamach, poszukiwania kwiatu paproci oraz niekończąca się żegluga w towarzystwie Sindbada i matki, na zawsze skrzywiły jej mniemanie na temat uporządkowanego świata. W szkole zaś młoda, nietuzinkowa polonistka pogrążyła ją ostatecznie w literackiej zadumie nad kondycją bohatera byronicznego.

 

"Bajarką z prawdziwego zdarzenia była nasza ciotka Alicja… My zaledwie lubimy słuchać i dzielić się ciekawymi historiami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Ponieważ od jakiegoś czasu brakowało nam w mediach nuty wznoszącej, atmosfery legendarnego ciepła, życzliwości i Happy End’u, postanowiłyśmy działać na własną rękę. Jesteśmy więc tam, gdzie zmęczeni masową kulturą słuchacze czekają na czar bezpośredniego kontaktu z żywym słowem, tradycją znaną i cenioną od pokoleń – opowiadaniem. Sztuka opowiadania to jedna z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, klechdy, szepty, plotki i przypowieści z całego świata, zapraszamy w egzotyczne podróże ze słowem - jedynym od pradziejów przekaźnikiem uniwersalnych prawd."

https://www.facebook.com/Opowiadacze.LowcySlow/

 

 

 

Data wydarzenia: 
21.11.2019
Godzina rozpoczęcia: 
19:00
Udostępnij: