Jesteś tutaj

"Stramer" - spotkanie autorskie z Mikołajem Łozińskim

/
Data wydarzenia: 
21.02.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

"Stramer" - spotkanie autorskie z Mikołajem Łozińskim

W czasie spotkania z laureatem Paszportu "Polityki" porozmawiamy przede wszystkim o jego nowej, długo oczekiwanej książce. "Stramer" to osobiste dramaty, miłości, zdrady i rozstania, świecące pustkami kieszenie i marzenia o fortunie. Nadzieja na sprawiedliwy świat, do którego nieuchronnie wdziera się Zagłada.

Zwyczajna rodzina. Nathan tęskni za Nowym Jorkiem, Rywka marzy o wycieczce nad morze. Wychowują szóstkę dzieci, które szybko dorastają: Rena zakochuje się ze wzajemnością w żonatym mężczyźnie, Rudek idzie na filologię klasyczną, ale jest realistą, więc znajduje pracę w Syndykacie Świec. Hesio i Salek ulegają fascynacji ideą komunizmu i grozi im aresztowanie, a Wela i Nusek nie mogą się już doczekać tej wymarzonej dorosłości.

Poznajemy każdego z bohaterów osobno, zaprzyjaźniamy się z  nimi, odkrywamy ich słabości, sekrety i najskrytsze pragnienia, wchodzimy w ich świat, pełen kolorów, smaków, zapachów.

Czy domyślają się, co przed nimi? Kiedy konflikty narodowe zaczynają narastać, do świata Stramerów powoli wkrada się coś, czego jeszcze nie rozumieją. Choć już przeczuwają.

Sugestywna, wielogłosowa opowieść o losach żydowskiej rodziny w międzywojennym Tarnowie. Książka, której nie da się zapomnieć.

Mikołaj Łoziński  - pisarz i scenarzysta, ukończył socjologię w Paryżu, laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich (2007) i nagrody Paszport „Polityki” (2012).

Spotkanie poprowadzi Hanna Łozowska.

Data wydarzenia: 
21.02.2020
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: