Jesteś tutaj

Szlakiem gotyku ceglanego w Gdańsku

/
Data wydarzenia: 
03.12.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Szlakiem gotyku ceglanego w Gdańsku

Zapraszamy na spotkanie z artystą OSKAREM CHMIOŁĄ i wystawę podsumowującą artystyczną opowieść o Kulturze i Dziedzictwie Miasta Gdańska

To artystyczna opowieść o Kulturze i Dziedzictwie Miasta Gdańska widziana przez pryzmat zabytków i kontekstów historycznych gotyku ceglanego. Oprowadzanie performatywne to bezprecedensowa w skali świata forma wycieczki, w której przewodnikiem jest artysta wizualny wykonujący krótkie prezentacje artystyczne (performansy) na tle zabytków. Na wystawie można zobaczyć cykl fotografii oraz film artystyczny będące dokumentacją wycieczek, jak również instalacje, rekwizyty i kostiumy z tego projektu. Projekt jest realizowany ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.  

 

Oscar Chmioła - artysta wizualny, konceptualista, działacz społeczny, terapeuta i pedagog. Skupia się w swojej twórczości na szerokorozumianym fenomenie performance jako kondycji współczesnego człowieka. Autor licznych wystąpień artystycznych, akcji i wystaw. Twórca i propagator koncepcji: „Turystyka performerska”, „CzasoPrzestrzeńPerformance”, „Perfoterapia”, „Swobodna aktywność”, „Psiformance”. Tworzy sztukę procesualną i kontekstualną posługując się różnymi dziedzinami sztuki, przy czym performance i video stanowią wspólny mianownik wszystkich jego działań. W 2017 roku otrzymał stypendium artystyczne Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. 

Data wydarzenia: 
03.12.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: