Jesteś tutaj

Sztuka komunikacji w plakacie

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
03.12.2020

Sztuka komunikacji w plakacie

Biblioteka na Strzyży zaprasza na wirtualną wystawę plakatów Karoliny Podoskiej. Premiera: 18.11.2020.

Plakaty powstały w ramach projektu pt.: Sztuka komunikacji w plakacie. Na wystawie prezentowane są plakaty, które odnoszą się do tematów współczesnych, kultury i sztuki.
Część z nich powstało na potrzeby różnych wydarzeń kulturalnych np. wystaw malarstwa             czy fotografii zorganizowanych przez autorkę w 2020 roku, niektóre podejmują ważne społecznie tematy, jak np. przemoc wobec kobiet. Projektując plakaty, Karolina wykorzystuje różne techniki: odręczny rysunek, malarski gest, fotografię, wycinankę czy haft, jak w przypadku gdańskiego i kaszubskiego plakatu.

Wystawa jest dostępna tutaj    

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendnium Kulturalnego

 

grafika_prostokat_wystawa_on-line_podoska_2.JPG

 

O autorce:

Karolina Podoska jest absolwentką Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku. Zajmuje się m.in. grafiką, rysunkiem, kolażem i fotografią. Brała udział w wystawach plakatu, rysunku i fotografii w Polsce i za granicą m.in. w Czechach, na Litwie, we Włoszech, Japonii, Meksyku i Rosji. Laureatka krajowych i zagranicznych nagród w dziedzinie plakatu i fotografii. Uczestniczka  m. in. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie, Meksyku i Międzynarodowego Triennale Plakatu w Toyamie (Japonia) w kategorii plakat kulturalny, Salonów Plakatu Polskiego organizowanego przez Muzeum Plakatu w Wilanowie, PlakatFest - Śląskiego Festiwalu Plakatu w Chorzowie. W listopadzie br. brała udział w  międzynarodowym biennale “Wake-Up Call”- Virtual Biennale Prague 2020 - Prague International Art & Design Exhibition, które rezentowano gościnnie w ramach «Debarcader-2020 - Festival of Contemporary Art w Narodowym Muzeum Historycznym Południowego Uralu w  Czelabińsku (Rosja).

 

 

1_Miasto_Gdansk_zrealizowano_ze _srodkow_MG_duze.jpg

 

Data wydarzenia: 
03.12.2020
Udostępnij: