Jesteś tutaj

Sztuka znikania

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
12.04.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Sztuka znikania

Zapraszamy na kolejną odsłonę Projektu Edukacji Filmowej Biblio+doc, w ramach której odbędzie się projekcja filmu "Sztuka znikania", a po jej zakończeniu dyskusja dotycząca prezentowanego obrazu.

12 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie w ramach Projektu Edukacji Filmowej Biblio+doc Biblioteki pod Żółwiem. Tym razem obejrzymy historię haitańskiego kapłana wudu, Amona Frémona, który przyjechał do Polski w 1980 roku dzięki Jerzemu Grotowskiemu. Film Sztuka znikania w reżyserii Bartosza Konopki i Piotra Rosołowskiego jest próbą skonfrontowania ze sobą polskiego stanu wojennego i duchów przodków Amona Frémona. Po projekcji odbędzie się dyskusja zgłębiająca problematykę obrazu, którą poprowadzi Paulina Pohl.

Paulina Pohl

Ur. w 1990 r. Absolwentka kulturoznawstwa (specjalizacja audiowizualna). Doktorantka Filologicznych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego. Edukatorka filmowa i animatorka kultury: współorganizowała wydarzenia związane z popularyzacją kultury audiowizualnej i kuglarstwa. Pracuje m.in. przy organizacji festiwalu SLOT Pomorze. Jedna z laureatek konkursu Narodowego Centrum Kultury "Ja to bym..., czyli Twój pomysł na dom kultury".
Zaangażowana w aktywizację środowiska studenckiego. Pasjonatka festiwali muzycznych oraz kina. Zainteresowania naukowe: produkcja filmowa, twórczość Wesa Andersona, Terry'ego Gilliama, Huntera S. Thompsona, edukacja filmowa i telewizja jakościowa.

 

Projekt Edukacji Filmowej Biblio+doc jest realizowany we współpracy z Akademią Dokumentalną Against Gravity.

410544.1.jpg

 

Data wydarzenia: 
12.04.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: