Jesteś tutaj

Tajemnica Henriego Picka

/
Data wydarzenia: 
13.03.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Tajemnica Henriego Picka

Zapraszamy na projekcję filmu w reż. Rémiego Bezançona w ramach projektu Biblioteka Movie/Mówi o Literaturze oraz debatę po pokazie, prowadzoną przez Sebastiana Jakuba Konefała.


Przedstawiona intryga skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w jednej z bibliotek. Jej autorem rzekomo jest nieżyjący już Henri Pick, prosty człowiek kojarzony raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku u wybrzeży Bretanii niż z literacką twórczością. Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia szanowanego krytyka Jeana-Michaela Rouche'a. Mężczyzna, który przez wspomnianą książkę stracił niemalże wszystko, rozpoczyna prywatne śledztwo, by rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka. 

Debatę poprowadzi dr Sebastian Jakub Konefał: adiunkt pracujący w Instytucie Badań nad Kulturą Uniwersytetu Gdańskiego. Beneficjent 4 grantów The EEA and Norway Grants w Islandii
i 3 w Norwegii. Jego akademickie zainteresowania obejmują m.in. kino gatunkowe, współczesne kinematografie nordyckie, kulturę popularną, komiks i telewizję.

 

Partnerem projektu jest Aurora Films

aurora_logo.jpg

Liczba miejsc jest ograniczona!

Data wydarzenia: 
13.03.2020
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: