Jesteś tutaj

Targi Gra i Zabawa

/
Data wydarzenia: 
23.11.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
10:00

Targi Gra i Zabawa

Targi Gra i Zabawa to wydarzenie cieszące się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i całych rodzin. W tym roku również bierzemy w nim udział i przygotowaliśmy moc atrakcji!

TARGI GRA I ZABAWA | FESTIWAL GRAMY
23-24 listopada 2019, GDAŃSK | AMBEREXPO

ZAGRAJMY W TO RAZEM

JEST CO ROBIĆ!

Kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowi cosplayerzy, emocjonujące mistrzostwa, turnieje i konkursy.  W sobotę 23 listopada w gdańskim AMBEREXPO ruszają 8. Targi GRA I ZABAWA  i 19. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi FESTIWAL GRAMY. Swoją ofertę zaprezentują najbardziej liczący się na polskim rynku producenci i dystrybutorzy gier i zabawek. Podczas edycji 2018 bawiło się 11 tysięcy osób!  

Powód? Fantastyczna atmosfera!

Targi Gra i Zabawa to wydawnicze nowości, kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowe konkursy, mistrzostwa i turnieje, warsztaty plastyczne, komiksowe i z układania kostki Rubika, pasjonujące eksperymenty naukowe, podróże do świata, strefa zabaw dla najmłodszych z kinem Treflika i mnóstwo innych atrakcji. Tu naprawdę jest co robić!

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku kolejny raz bierze udział w Targach Gra i Zabawa. Na naszym stoisku czeka na Was moc atrakcji

PROGRAM

SOBOTA

10.00 – 11.30 Książki nie do czytania - Książka, której się nie czyta? Nie ma w niej liter? Tak! Zabawa z książeczką sensoryczną polega na przypinaniu, odpinaniu i kreowaniu stron zgodnie z własną wyobraźnią. Podczas spotkania dzieci będą mogły rozwiązywać różne zadania na kartach książki, ćwicząc paluszki, a także kreatywność i logiczne myślenie.
12.00 – 13.00 „Zabawa w komiks” - warsztaty komiksowe z Jakubem Babczyńskim. Do komiksowej zabawy zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat.
13:30 – 14:30 „Zabawa w komiks” - warsztaty komiksowe z Jakubem Babczyńskim. Na warsztaty zapraszmy młodzież w wieku 13-17 lat.
15:30 – 17.00 „Worek opowieści” - warsztat, podczas którego będziemy ćwiczyć swoją kreatywność i wyobraźnię. Tytułowy worek jest pełen różności, które zainspirują uczestników do stworzenia niepowtarzalnej opowieści. Warsztat będzie bazował na metodach teatru improwizacji. Warsztat poprowadzi Małgorzata Tremiszewska z grupy ImproBaja.
17.30 – 20.00 Zagraj w „Mistrza bajek” – zapraszamy na turniej gry planszowej zaprojektowanej przez bibliotekarzy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Gra otrzymała wyróżnienie podczas Targów Gra i Zabawa 2018.
10.00 – 20.00 Bookcrossing – wymień się książką i daj jej drugie życie!


NIEDZIELA

10.00 – 11.30 Zagraj w „Mistrza bajek” - zapraszamy na turniej gry planszowej zaprojektowanej przez bibliotekarzy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Gra otrzymała wyróżnienie podczas Targów Gra i Zabawa 2018.
12.00 – 13.00 „Zabawa w komiks” - warsztaty komiksowe z Jakubem Babczyńskim. Do komiksowej zabawy zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat
13.30 – 14:30 „Zabawa w komiks” - warsztaty komiksowe z Jakubem Babczyńskim. Na warsztaty zapraszmy młodzież w wieku 13-17 lat.
15.00 – 16.30 – Załóż się! – zrób zakładkę do książki
17.00 – 18.00 Zagraj w „Mistrza bajek”- zapraszamy na turniej gry planszowej zaprojektowanej przez bibliotekarzy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Gra otrzymała wyróżnienie podczas Targów Gra i Zabawa 2018.
10.00 – 18.00 Bookcrossing – wymień się książką i daj jej drugie życie!

 

JEST W CO GRAĆ!

Targom towarzyszy największe święto miłośników gier planszowych - Festiwal Gramy z sercem imprezy - Gralnią, gdzie będzie można grać i testować blisko 3 tysiące gier: planszówek familijnych, imprezowych, strategicznych, science fiction, przygodowych, logicznych i karcianych. Do grania zapraszamy wszystkich - rodziny, przyjaciół, znajomych i nieznajomych w wieku od 0 do 100 lat, mianownik jest jeden - dobra zabawa! Podczas edycji 2018 w strefie testów gier zanotowano 5040 wypożyczeń z oferty 2600 gier. Przez 18 godzin trwania imprezy non stop zajętych było 2500 krzeseł i  580 stolików.

W Strefie Premiery z Essen prezentowane będą premierowe tytuły gier, przywiezione prosto z największych światowych targów gier planszowych SPIEL w Niemczech.

JEST O CO GRAĆ!

Po raz trzeci wybrana zostanie Gra Roku Targów Gra i Zabawa. Rok temu tytuł ten zdobyła gra Sagrada firmy GW Foksal (Fox Games). Wybrano również Familijną Grę Roku, którą została Paperback Edycja Polska Wydawnictwa Baldar Agnieszka Krzywicka) oraz Dziecięcą Grę Roku Targów Gra i Zabawa 2018 – ta nagroda przypadła grze Karak firmy Albi Polska). Wyróżnienia otrzymały gry: Azul (wyd. Lacerta Małgorzata Korzeniewska), Operation Escape Room Junior (wyd. Tm Toys) oraz Totem (Wydawnictwo Nasza Księgarnia). Wyróżnieniem specjalnym uhonorowano grę Mistrz Bajek (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku).

Targi Gra i Zabawa to także mnóstwo turniejów, w których udział może wziąć każdy. Jak choćby wielki turniej w grze planszowej „Wsiąść do pociągu. Polska”, czy otwarty turniej pod hasłem "Szachy łączą pokolenia".

Miłośnicy kreatywnego odwzorowywania postaci z filmów, gier, seriali czy komiksów swoich sił spróbować mogą  w drugiej edycji Konkursu Cosplay Targów Gra i Zabawa. Udział w konkursie należy zgłosić organizatorowi do 15 listopada. Pula nagród to 2000 zł! Rok temu na podium stanęły: Julianna Mikucka Juleczka jako postać Walkiria Mercy z gry Overwatch (I miejsce), Justyna Kieczmer Esmeten jako Anna Henrietta z gry Wiedźmin III (II miejsce) i Aleksandra Rogalewicz Yarpenna jako Smuga z gry Overwatch (III miejsce).

 

4000 TYSIĄCE KOSTEK RUBIKA

Zdecydowanie emocjonującym wydarzeniem z udziałem najlepszych młodocianych miłośników kostki Rubika z całej Polski będą Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedcubingu 2019. Poza klasyczną kostką Rubika 3x3x3,na scenie zobaczymy również rywalizację w ośmiu widowiskowych konkurencjach. Dodatkową atrakcją dla publiczności będą zręcznościowe konkursy z nagrodami! Organizatorzy przygotowali też największą w Polsce wystawę mozaik wykonanych z ponad 4000 kostek Rubika! Autorami prac są członkowie gdańskiego klubu speedcubingu.

W trakcie mistrzostw przeprowadzone zostaną wielkie warsztaty układania kostki Rubika. Przy odrobinie cierpliwości każdy będzie w stanie pokonać legendarną łamigłówkę! Całe wydarzenie poprowadzi zwycięzca programu "THE BRAIN - Genialny Umysł" - Adam Polkowski. Jeżeli Twoja rodzina pasjonuje się kostką Rubika, nie może Was zabraknąć! 

SPORT TO TEŻ ZABAWA

W sobotę w hali C AMBEREXPO odbędą się Mistrzostwa Europy w FIT-KID & Fitness Aerobic, a w niedzielę będziemy mogli podziwiać „roztańczone” VI Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak - czyli niesamowitą kombinację umiejętności, sportu  i widowiska. Na scenie zaprezentują się zawodnicy w wieku od 5 do 18 roku życia,  a także Duety i Formacje Fitness.

23 i 24 listopada -  koniecznie wpiszcie sobie tę datę do kalendarza :-)

 

Dołącz do wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/2287747328203875/

GRA I ZABAWA 2019 | www.graizabawa.com.pl

23 listopada, godz. 10.00 –  20.00
24 listopada, godz. 10.00 –  18.00
AMBEREXPO | Gdańsk, ul. Żaglowa 11

BILETY

  • jednodniowy:  normalny  20 zł/os. ; ulgowy  10 zł/os.
  • dwudniowy:  normalny  30 zł/os., ulgowy  15 zł/ os.
  • dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny!

Bilety do nabycia podczas Targów w kasie AMBEREXPO.

Upoważnieni do zakupu biletów ulgowych są osoby posiadające KARTY DUŻEJ RODZINY, dzieci powyżej 6 r.ż., uczniowie, studenci do 26 r.ż., osoby niepełnosprawne (zakup biletu w kasie po okazaniu legitymacji), emeryci, grupy zorganizowane (szkoły, grupy powyżej 10 osób.)

 

PATRONAT HONOROWY:

Marszałek Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Gdańska

Data wydarzenia: 
23.11.2019
Godzina rozpoczęcia: 
10:00
Udostępnij: