Jesteś tutaj

Teatrzyk Wesoły Molik inspiruje Inną historią Kopciuszka

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
26.05.2015

Teatrzyk Wesoły Molik inspiruje Inną historią Kopciuszka

W oczekiwaniu na kolejne przedstawienie Teatrzyku Wesoły Molik zapraszamy na przeczytanie recenzji spektaklu Inna historia Kopciuszka.

29 kwietnia, jak zwykle w ostatnią środę miesiąca, Teatrzyk Wesoły Molik otworzył swe podwoje dla najmłodszych czytelników. Tym razem Pani Magda i Pani Ola zaprezentowały nam Inną historię Kopciuszka. Scenariusz został opracowany na podstawie bajki Happy wkręt. Pierwowzór został jednak potraktowany bardzo swobodnie a przedstawiona widzom wersja, twórczo odmieniona, odbiegała od oryginału.

Zgromadzeni dowiedzieli się zatem, że nie każdy książę zostaje wybrankiem księżniczki, cuda dzieją się nie tylko za sprawą magii, ale także dzięki rozsądkowi przemyślnej ciotki, natomiast piękno i dobro zaklęte są w ludzkim wnętrzu.

 Gdy przedstawienie dobiegło końca, nastąpiła druga, zabawowo - edukacyjna część spotkania. Pierwszym jej punktem był quiz mający na celu sprawdzić czujność odbiorców. Pytania dotyczyły różnic pomiędzy obiema wersjami Kopciuszka. Później dzieci losowały obrazki z tajemniczego pudełka i dopasowywały je do bajek, z którymi rodziły skojarzenia. Na koniec zaproszono najmłodszych do stołów. Tam czekały kolorowe ozdoby i przybory niezbędne do tego, by każdy z uczestników mógł - samodzielnie bądź przy drobnej pomocy opiekunów - stworzyć swoją własną koronę. 

Ewa Pilachowska

Data wydarzenia: 
26.05.2015
Udostępnij: