Jesteś tutaj

Teneryfa i Gomera. Spotkanie z Andrzejem Garskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
26.04.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Teneryfa i Gomera. Spotkanie z Andrzejem Garskim

Spotkanie będzie kontynuacją prezentacji "Teneryfa znana i nieznana", które odbyło się 5 kwietnia w Fili nr 26. Pokazane zostaną kolejne atrakcyjne miejsca na Wyspach Kanaryjskich. Głównie bardzo różnorodna przyroda, od wulkanicznej pustyni po tropikalne lasy i plaże z czarnym, wulkanicznym piaskiem, a także niektóre miasta czy miejscowości o znaczeniu historycznym.

Między XV i XVII wiekiem Teneryfa często padała ofiarą pirackich ataków. Zobaczymy górską wioskę Masca, która była kiedyś osadą piracką. Na wyspie Gomerze zobaczymy kościół, w którym modlił się Krzysztof Kolumb o powodzenie swojej wyprawy w nieznane. Obok znajduje się studnia, z której Kolumb zaczerpnął wodę, aby ochrzcić nią odkryty ląd, czyli Amerykę.

Teneryfa, to największa i najludniejsza wyspa pochodzenia wulkanicznego w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Choć geograficznie leży na Atlantyku, około 300 km od Afryki, jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. Wyspa znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego i należy do tych nielicznych ośrodków turystycznych świata, w których sezon trwa cały rok. Słońce świeci tu przez ponad 300 dni w roku.

Data wydarzenia: 
26.04.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: