Jesteś tutaj

Tydzień bibliotek. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

/
Data wydarzenia: 
19.05.2020

Tydzień bibliotek. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i tym samym rozpoczynamy świętowanie Tygodnia Bibliotek, który potrwa do 15 maja. W związku z tym chcemy zaprosić naszych czytelników do zabawy „Oceniaj książki po okładce!”

tydzien_biblotek_slider_www.png

Z okazji Dnia Bibliotekarza chcielibyśmy złożyć najlepsze życzenia wszystkim bibliotekarzom i bibliotekarkom oraz życzyć im jak najszybszego powrotu do normalności.

Dodatkowo dla czytelników mamy propozycję wzięcia udziału w zabawie! Muzea na całym świecie zainicjowały jakiś czas temu akcję #betweenartandquarantine Biblioteki nie mogą być gorsze, więc proponujemy książkową odmianę tej inicjatywy.

O co chodzi? Już spieszymy z wyjaśnieniami! Zasady są bardzo proste:

  1. Czytasz książki i posiadasz małą kolekcję swoich ulubionych tytułów w domu? Wspaniale!
  2. Wybierz którąś pozycję z półki i zrób zdjęcie okładce. Nie potrzebujesz do tego profesjonalnego sprzętu. Fotografię można zrobić każdym aparatem, jaki masz pod ręką (tak, telefon też się liczy!).
  3. Teraz najciekawsza część. Spróbuj własnymi siłami i dostępnymi pod ręką środkami odtworzyć to, co znajduje się na okładce wybranego tytułu! Liczymy na Waszą kreatywność, którą zawsze pozytywnie nas zaskakujecie.
  4. Pamiętajcie, by przy robieniu zdjęcia zachować się zgodnie z zasadami postępowania związanymi z obowiązującym stanem epidemii. Zdjęcia możecie śmiało wykonać bez wychodzenia w domu.
  5. Prześlijcie oba zdjęcia (okładki oraz jej autorskiej wersji) na adres: promocja@wbpg.org.pl w tytule wpisując „Oceniaj książki po okładce”.
  6. Jeśli na Waszej fotografii pojawicie się Wy lub inni domownicy, będziemy potrzebować Waszej zgody na publikację wizerunku. Zaznaczcie odpowiednie rubryki w pliku, który linkujemy poniżej i również odeślijcie go nam wraz ze zdjęciami na maila (skan lub zdjęcie). Bułka z masłem!
  7. Autorzy najciekawszych interpretacji okładek mogą liczyć na to, że otrzymają od nas zestaw bibliotecznych gadżetów!

Na Wasze zdjęcia czekamy przez cały Tydzień Bibliotek (od 8 do 15 maja). Po zakończeniu zabawy opublikujemy wybrane fotografie na naszym profilu na Facebooku, Instagramie oraz w galerii na stronie internetowej. Zachęcamy także do umieszczania fotografii na własnych profilach FB oraz IG z hashtagiem #chodzedobiblioteki którym spróbujmy przy okazji odczarować obecną sytuację! Może przy okazji namówimy naszych znajomych do wspólnej zabawy?

A poniżej próbka naszych możliwości:

konkurs_post2.jpg

Zgoda na opublikowanie wizerunku

Klauzula informacyjna

Zapraszamy do galerii najlepszych zdjęć.

Tydzień bibliotek to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Zapraszamy na stronę poświęconej tej inicjatywie.

#chodzedobiblioteki
#gdanskczyta
#zostanwdomu

Data wydarzenia: 
19.05.2020
Udostępnij: