Jesteś tutaj

Ugandyjskie sposoby na zmienianie świata

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
01.12.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Ugandyjskie sposoby na zmienianie świata

Zapraszamy na spotkanie z Weroniką Mliczewską - antropolożką, reżyserką, fotografką, która opowie o zorganizowanej przez siebie akcji pomocowej dla ugandyjskich wdów i głuchoniemych.

1 grudnia (piątek) o godz.18.00 zapraszamy na spotkanie z antropolożką w Ugandzie, czyli Weroniką Mliczewską.

Czy za sprawą jednego zdjęcia można zmienić czyjeś życie? 
Jak wyjść z europocentrycznego postrzegania egzotycznych kultur? 
Jak wyzwolić się z idei pomagania innym i jak przekroczyć wszystkie granice, by zamiast zbawiać świat zacząć go wspólnie tworzyć? 
Tak zrobiliśmy dzięki dwóm akcjom fotograficzno-filmowym przeprowadzonym ze społecznością ludzi na blogu VEROetNIKA
Ta akcja zrodziła się spontanicznie z autentycznych potrzeb i przerodziła się w manifest jedności, w działanie i mega wielką bombę pozytywności na osi Polska - Afryka. Będziemy celebrować takie podejście do tworzenia świata wokół nas. Na przykładach osób uwikłanych w problemy, których rozwiązać się nie da, zobaczymy jak można zmienić swoje podejście i sprawić, że niemożliwe staje się możliwe. Dowiemy się też, jak aktywnie podróżować tak, by uczyć się od ludzi i wymieniać lekcjami, które potem można wprowadzać w codzienne, zwykłe życie.

Będzie też można kupić książkę Weroniki Mliczewskiej pt. „Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów” wraz z dedykacją. Książka dotyczy innego regionu, ale ma podobną bazę, postkolonialnego sposobu myślenia zakorzenienia głęboko w człowieku.

Data wydarzenia: 
01.12.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: