Jesteś tutaj

UWAGA! SPOTKANIE ODWOŁANE; WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ W INNYM TERMINIE; "Morkut i inne opowiadania" - spotkanie autorskie z Aleksandrą Majdzińską

/
Data wydarzenia: 
28.02.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

UWAGA! SPOTKANIE ODWOŁANE; WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ W INNYM TERMINIE; "Morkut i inne opowiadania" - spotkanie autorskie z Aleksandrą Majdzińską

Niczym przez szkło powiększające autorka obserwuje detale spraw zamiatanych, pomijanych, niezauważanych, które toczą się z dala od głównych dróg. Każde opowiadanie to los pojedynczego człowieka zdeterminowany przez wielką historię lub przez drobne, codzienne sprawy. Czternaście zapamiętanych obrazków, przy których warto się zatrzymać.

Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE SPOTKANIE 28.02.2020 ZOSTAJE ODWOŁANE I ODBĘDZIE SIĘ W INNYM TERMINIE

 

 

„Aleksandra Majdzińska debiutuje książką poruszającą zupełnie dzisiaj zapomniane wątki, zapisuje białe plamy polskiej kultury, powraca do tego, co nieśmiało i w ramach mowy ezopowej pojawiało się w polskiej prozie lat 60. Morkut to opowieść o tych, którym nigdy nie oddano głosu (jak dzieci, biedota, wrogowie narodowi) albo ich głos marginalizowano (jak większość kobiecych bohaterek). Ironia historii, ślepe tory dziejów, wstydliwe zdarzenia – to jej żywioł.

Mocny rysunek, wyraziste konflikty równoważą się tu z zawieszonymi zakończeniami i niejasną oceną moralną, powracają wypierane narodowe traumy, cały katalog wstydów i hańb. Żywiołem tych opowiadań jest historia, ale pojmowana w sposób nowoczesny, z żywymi, świeżymi postaciami, bo Majdzińska dobrze wie, że publikuje po #MeToo i po uznaniu w Polsce przemocy domowej za akceptowaną władzę rodziców. O piszących w ten sposób mówi się dzisiaj, że nie biorą  jeńców” - tak o autorce, którą będziemy gościć, pisała krytyczka i badaczka literatury Paulina Małochleb (Książki na ostro).

Na spotkaniu będzie możliwość premierowego zakupu książki wraz z podpisem autorki.

Data wydarzenia: 
28.02.2020
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: