Jesteś tutaj

V Tydzień Małżeństwa w Gdańsku

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
14.02.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
10:00

V Tydzień Małżeństwa w Gdańsku

W ramach V Tygodnia Małżeństwa w Gdańsku odbędą się dwa wydarzenia. O godzinie. 10:00 zapraszamy na spotkanie międzypokoleniowe pt. „Z miłością dla rodziny” na którym wystąpią przedszkolaki z Przedszkola nr 57 w Gdańsku. Natomiast o godz. 12:00 odbędą się warsztaty biblioterapeutyczne „Miłość niejedno ma imię”.

Kampania Społeczna Tydzień Małżeństwa jest częścią międzynarodowej inicjatywy International Marriage Week, której pomysłodawcą jest Brytyjczyk – Richard Kane.

Pierwsze obchody Marriage Week miały miejsce w roku 1997 w Anglii. Dziś Marriage Week działa już w 22 krajach, na 4 kontynentach, zawsze w tym samym terminie 7-14 lutego. Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskicho/Gdańsk zainicjowało w Polsce obchody Tygodnia Małżeństwa w lutym 2015 roku. W związku z coraz szerszym zakresem działań organizowanych w ramach Tygodnia Małżeństwa w marcu 2018 roku powołano Fundację Tydzień Małżeństwa, której głównym celem jest organizacja i koordynacja działań w ramach tej kampanii. Tydzień Małżeństwa ma na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej, która prowadzi do osobistego rozwoju, i zwyczajnie mówiąc do szczęśliwszego, zdrowszego (jak pokazują badania) życia.

To społeczna kampania promująca tę szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny, która ma inspirować małżonków do rozwoju osobistego i podnoszenia swoich kompetencji interpersonalnych (takich jak m.in. efektywna komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, etc.) oraz do twórczego spędzania czasu razem w celu budowania i umacniania bliskiej więzi.

Wstęp wolny!

Data wydarzenia: 
14.02.2019
Godzina rozpoczęcia: 
10:00
Udostępnij: