Jesteś tutaj

Vincent V. Severski - agent wywiadu i pisarz

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
16.04.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Vincent V. Severski - agent wywiadu i pisarz

Wyobraźnia, umiejętność właściwej oceny faktów, zdolność do przewidywania sytuacji, która wiąże się ze znajomością ludzkiej psychiki... O punktach stycznych między literaturą a wywiadem opowie pisarz i szpieg.

Zapraszamy na spotkanie Oliwskiego Klubu Kryminału. 16 kwietnia (czwartek) o godz. 18:00 po raz kolejny, na prośbę klubowiczów i czytelników, będziemy gościć Vincenta V. Severskiego.

VINCENT V. SEVERSKI -  urodził się w Warszawie w rodzinie oficera wojska polskiego. W młodości interesował się ekstremizmem lewicowym i sam sympatyzował z ruchami trockistowskimi. Studiował prawo na UJ, a następnie w Warszawie, gdzie poznał miedzy innymi Lecha Falandysza, Janusza Kochanowskiego i Ryszarda Kalisza.
W 1982 roku ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych jako jeden z prymusów. Był oficerem wywiadu PRL i RP, działającym przez 26 lat pod przybraną tożsamością. W 1990 roku został pozytywnie zweryfikowany. 
W 1982 roku skierowany do wydziału tak zwanej „dywersji”, najważniejszego wówczas i największego wydziału polskiego wywiadu. Za granicą spędził 13 lat, z tego 12 już po 1990 roku. Realizował zadania na Wschodzie, Azji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Zna biegle trzy języki. Jest postacią dobrze znaną w międzynarodowym środowisku oficerów służb specjalnych. Odszedł w 2007 roku na własną prośbę ze służby w wywiadzie w stopniu pułkownika.
Odznaczony i wyróżniany przez prezydentów i premierów RP, szefów zaprzyjaźnionych służb wywiadowczych oraz Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.

Trylogia Szpiegowska Severskiego jest bardzo wysoko oceniana przez czytelników i należy do ścisłej czołówki najchętniej wypożyczanych książek w naszej bibliotece. W jej skład wchodzą:

  • NielegalniWydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2011.
  • Niewierni, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2012.
  • Nieśmiertelni, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2014.
Data wydarzenia: 
16.04.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: