Jesteś tutaj

Wędrówki po regionie. Pomorze - Kryminalny Gdańsk, czyli o zbrodniach, które wstrząsnęły dawnym Gdańskiem

/
Data wydarzenia: 
31.03.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Wędrówki po regionie. Pomorze - Kryminalny Gdańsk, czyli o zbrodniach, które wstrząsnęły dawnym Gdańskiem

Inspiracją tego wykładu jest książka Piotra Schmandta "Gdański depozyt". "Wielkimi krokami zbliża się druga wojna światowa, a tymczasem w Gdańsku wykluwa się intryga z prawdziwym skarbem w tle. Zmysłowa maszynistka, dwulicowi kochankowie, zagadkowy pośrednik, poczciwi polscy urzędnicy odsłaniający drugą twarz, femme fatale o urodzie damy z Siedmiogrodu oraz wywiady kilku państw – wszyscy są uwikłani w tajemniczą sprawę gdańskiego depozytu. Kto okaże się w tej rywalizacji prawdziwym zwycięzcą? Przedwojenny Gdańsk skrywa niejedną tajemnicę."

Inspiracją tego wykładu jest książka Piotra Schmandta "Gdański depozyt". "Wielkimi krokami zbliża się druga wojna światowa, a tymczasem w Gdańsku wykluwa się intryga z prawdziwym skarbem w tle. Zmysłowa maszynistka, dwulicowi kochankowie, zagadkowy pośrednik, poczciwi polscy urzędnicy odsłaniający drugą twarz, femme fatale o urodzie damy z Siedmiogrodu oraz wywiady kilku państw – wszyscy są uwikłani w tajemniczą sprawę gdańskiego depozytu. Kto okaże się w tej rywalizacji prawdziwym zwycięzcą? Przedwojenny Gdańsk skrywa niejedną tajemnicę." (źródło)

Będzie to spotkanie o malwersacjach, mordach niewiernych kochanków, zemście i chciwości - o których opowie - jak zwykle ciekawie i z pasją Pani Magdalena Gliniecka.

 

Data wydarzenia: 
31.03.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: