Jesteś tutaj

W DKK dla dorosłych "Jutro przypłynie królowa" Macieja Wasielewskiego

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
17.10.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

W DKK dla dorosłych "Jutro przypłynie królowa" Macieja Wasielewskiego

Zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Książki

Pitcairn to skrawek lądu na Oceanie Spokojnym leżący piętnaście tysięcy kilometrów na południowy wschód od Londynu. W 1790 roku do brzegów wyspy przybił brytyjski okręt Bounty. Buntownicy zeszli na ląd.

Obecnie żyje tam kilkadziesiąt osób. Sześć razy do roku w pobliże wyspy podpływa statek, czasem zawija jacht, a mieszkańcy z tajemniczych powodów niechętnie patrzą na obcych.

Angielski dziennikarz został deportowany, zanim zdążył zejść z pokładu. To samo spotkało francuskiego autora książek podróżniczych. Pewna reporterka usłyszała: „Powiesimy cię, jeśli o nas źle napiszesz”. Korespondentka australijskiego „The Independent” była zastraszana. Na forum internetowym zamieszczono post: „Kathy Marks powinna być zastrzelona”.

Maciej Wasielewski dostał się na wyspę, podając się za antropologa badającego żeglarskie sagi. To, co odkrył, okazało się jeszcze bardziej skomplikowane, niż przeczuwał…

 

Maciej Wasielewski

urodził się w 1982 roku w Warszawie. Jest autorem książek Jutro przypłynie królowa (2013), Bim, bam, bom, mogę wszystko! (2013) i współautorem 81:1. Opowieści z Wysp Owczych (2011). Jest dwukrotnym finalistą konkursu stypendialnego Fundacji „Herodot” im. R. Kapuścińskiego.

Był nominowany do kilku nagród dziennikarskich i literackich.

http://maciejwasielewski.blogspot.com/

Data wydarzenia: 
17.10.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: