Jesteś tutaj

W DKK dla dorosłych "Polak sprzeda zmysły" Konrada Oprzędka

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
23.01.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

W DKK dla dorosłych "Polak sprzeda zmysły" Konrada Oprzędka

Zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Książki, w styczniu wyjątkowo spotykamy się w czwarty poniedziałek miesiąca, zapraszamy do dyskusji wokół książki "Polak sprzeda zmysły" Konrada Oprzędka.

"Polak sprzeda zmysły" Konrada Oprzędka to reporterska książka, w której młodzi opowiadają o swoich lękach przed: byciem tylko sobą, samotnością, nudą, nierobieniem w życiu niczego ważnego, starzeniem się, życiem jak rodzice i dziadkowie przykazali.

Niektóre z tych lęków mają zupełnie nowe natężenie. Nigdy wcześniej młodzi Polacy nie żyli w takiej niepewności jak teraz. Nie wiedzą, czy biurka, przy których dzisiaj siedzą, jutro nie zajmie ktoś inny (umowy śmieciowe). Czy jeśli poważnie zachorują, nie będą musieli ogłosić bankructwa (brak ubezpieczenia zdrowotnego). Czy mogą liczyć na emeryturę. Czy będą umieli zapełnić puste miejsce po Bogu...

"Polak sprzeda zmysły" to również opowieść o rozstaniach młodych ludzi z: Bogiem, martyrologią narodową, konserwatywnym wychowaniem, wyobrażeniami dotyczącymi macierzyństwa. Młodzi Polacy, wypowiadając swoje obawy – próbują je oswoić.

Data wydarzenia: 
23.01.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: