Jesteś tutaj

"W moim Gdańsku..." - wystawa prac Agaty Wróblewskiej-Boruckiej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
19.03.2018

"W moim Gdańsku..." - wystawa prac Agaty Wróblewskiej-Boruckiej

W dniach 05-31 marca 2018 r. Biblioteka Pod Kotem i Myszą zaprasza do oglądania wystawy prac Agaty Wróblewskiej-Boruckiej zatytułowanej „W moim Gdańsku…”.

Agata Wróblewska-Borucka urodziła się 13 grudnia 1976 roku we Wschowie. Tam ukończyła szkołę podstawową, gdzie już przejawiała zamiłowanie do rysunku oraz malarstwa. W wieku lat piętnastu przeniosła się do Gdańska. Przez 3 lata uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Szkoła ta dała doskonałe podstawy do dalszej pracy twórczej. Maturę zrobiła jednak w szkole ogólnokształcącej, potem studium medyczne, gdzie zdobyła zawód. O malarstwie zapomniała na pewien czas, zajęta życiem rodzinnym. Pociąg do malarstwa powrócił w dojrzałym życiu. W wieku trzydziestu dwóch lat jak olśnienie przyszła znów wena, która nie odstępuje jej na krok po dziś dzień. Maluje w każdej wolnej chwili dzieląc swój czas pomiędzy wychowanie dwóch synów, pracę, domowe obowiązki, a spełnianie się twórcze.

Płodność artystyczna zaowocowała kilkunastoma wystawami indywidualnymi. Od roku 2008 regularnie pokazuje swoje prace w różnych miejscach, ale upodobała sobie Gdańsk, gdzie mieszka i tworzy. Wystawy dają jej możliwość artystycznego rozwoju, pomagają iść w dobrym kierunku. Jako ambitna i kreatywna artystka dąży do tego, by jej prace dawały radość i miłe wrażenia estetyczne, by cieszyły oko.

Tematyka prac to głównie portrety i pejzaże. Artystka porusza się w kilku technikach, od malarstwa olejnego, poprzez akrylowe, akwarelowe, skończywszy na pastelu i rysunku. Kredki pastelowe to ulubiony środek jej wyrazu, daje niezwykłą swobodę w działaniu.

 

Życiorys artystki: https://drive.google.com/drive/folders/0B0b1tF3-JGKeRkNPc1c4TFIwdGs
Data wydarzenia: 
19.03.2018
Udostępnij: