Jesteś tutaj

W podróży... cz. II: Hiszpania & Portugalia - wystawa fotograficzna Karoliny Podoskiej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
25.06.2020

W podróży... cz. II: Hiszpania & Portugalia - wystawa fotograficzna Karoliny Podoskiej

Wypożyczając książki w Bibliotece na Strzyży, można jednocześnie obejrzeć piękne fotografie. Zapraszamy!

Cykl wystaw fotografii W podróży (…) to zapis fotograficzny podróży ukazany poprzez pryzmat wrażliwości artystki i oko grafika. Autorka prezentuje wybrane fotografie z podróży po Europie z 13 krajów. Swoją uwagę często skupia na drobiazgach z otoczenia, z pozoru błahych, ale wartych uwagi, bo budujących ducha danego miejsca i jego niepowtarzalny charakter.             
 
Część II cyklu pt.: W podróży (…) aktualnie eksponowana w Bibliotece na Strzyży prezentuje wybrane fotografie z Hiszpanii i Portugalii m.in.: z kolorowej i gwarnej Barcelony, sennego rybackiego miasteczka Cadaques, gdzie tworzył Salvador Dali, romantycznej Lizbony słynącej z muzyki fado i błękitnych azulejos oraz bajkowej Sintry wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

3s_wystawa_Karolina_Podoska_Biblioteka_na_Strzyzy_1.jpg

 

O autorce:
Karolina Podoska - absolwentka Grafiki ASP w Gdańsku i stypendystka programu Socrates-Erasmus na akademii filmowo-telewizyjnej FAMU International w Pradze. Zajmuje się m.in. grafiką reklamową, rysunkiem, kolażem i fotografią.  Prace Karoliny były wystawiane w Polsce i  za granicą m.in. we Włoszech, na Litwie, Japonii i w Meksyku.                                     

Data wydarzenia: 
25.06.2020
Udostępnij: