Jesteś tutaj

Warsztaty modelarstwa kolejowego

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
08.10.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
10:00

Warsztaty modelarstwa kolejowego

Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 13+ do udziału w darmowych warsztatach organizowanych w Filii Naukowej przez Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych. Spotkania będą odbywać się w czwartki w godz. 16.30-18.00. Zapisy trwają do 8 października 2022 (telefonicznie, mejlowo bądź na miejscu w placówce)

Modelarstwo to odwzorowywanie rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli. Dziedzina ta ma prawdziwie bogatą historię - dość powiedzieć, że pierwsze modele datowane są na 5-6 tysiąclecie przed Chrystusem, stworzono je więc jeszcze przed pojawieniem się pisma. Tworzenie modeli było i jest zarówno wykorzystywane w pracy – np. przez architektów, jak i jest ono formą rozrywki. Słynnym twórcą modeli był Leonardo Da Vinci, który tworzył modele katapult, łodzi wiosłowych, a nawet zmechanizowanych robotów, z zamiarem przedstawienia ich lokalnym władcom.

Historia modelarstwa kolejowego sięga połowy XIX wieku. Pierwszym udokumentowanym modelem kolejki była kolejka ogrodowa stworzona w 1859 roku dla Napoleona Eugeniusza Bonaparte, syna cesarza Napoleona III Bonaparte.

Założony w 2012 roku Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych to liczące sobie kilkanaście osób stowarzyszenie, zrzeszające pasjonatów modelarstwa z całego Trójmiasta. Członkowie regularnie organizują wystawy modelarskie i aktywnie promują modelarstwo kolejowe. Ich celem jest również nauczyć przyszłych mistrzów modelarstwa posługiwania się narzędziami, zaznajomić ich z podstawami elektrotechniki, pokazać im tajniki wykonywania makiet oraz zarazić ich swoją modelarską pasją.

 

Data wydarzenia: 
08.10.2022
Godzina rozpoczęcia: 
10:00
Udostępnij: