Jesteś tutaj

Warsztaty pisarskie

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
06.10.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
11:00

Warsztaty pisarskie

W ramach festiwalu Afera Kryminalna 2018 zapraszamy na warsztaty literackie „Poznaj swojego bohatera”, które poprowadzi pisarka, autorka kryminałów Marta Guzowska.

Będzie to wyjątkowa okazja do pracy nad tekstem pod okiem mistrzyni pióra.
Po zgłoszeniu się na warsztaty zadaniem uczestnika będzie przesłanie do 30 września krótkiego tekstu, w którym pojawia się jeden główny bohater (tekst do 10 tys. znaków). Warsztaty będą opierały się na pracy nad tym tekstem.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (imię i nazwisko). Zapisy – promocja@wbpg.org.pl. W tytule maila należy podać nazwę wydarzenia.

Marta Guzowska chce przeżyć dziewięć żyć, jak kot. Na razie ma na koncie trzy: jest archeolożką, pisarką i mamą.
Jako archeolożka pracowała w Grecji, Izraelu a także, przez kilkanaście lat w Troi, na najsłynniejszym stanowisku archeologicznym świata.
Jako pisarka zadebiutowała w 2012 r. powieścią „Ofiara Polikseny”, która zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej roku. „Głowa Niobe”, „Chciwość” oraz „Reguła nr 1” zostały uhonorowane nominacjami do tej samej nagrody. Guzowska jest autorką łącznie 7 powieści dla dorosłych, serii detektywistycznej dla dzieci „Detektywi z Tajemniczej 5”, a także serialu audio dla Storytel Original i wielu opowiadań zebranych w tomach „Mordercze miasta”, „Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście”, „Cztery zbrodnie na cztery pory roku”, „Rewers” i „Zabójczy pocisk”. Marta Guzowska jest też współzałożycielką grupy pisarskiej Zbrodnicze Siostrzyczki (zbrodniczesiostrzyczki.pl)

 

Data wydarzenia: 
06.10.2018
Godzina rozpoczęcia: 
11:00
Udostępnij: