Jesteś tutaj

Warsztaty z edukacji międzykulturowej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
24.10.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Warsztaty z edukacji międzykulturowej

Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach warsztatów z edukacji międzykulturowej. Tym razem zastanowimy się nad skutkami decyzji o migracji, czyli z jakimi problemami zmaga się osoba decydująca się na zamieszkanie w innym kraju.

24 października (poniedziałek) zapraszamy na kolejne warsztaty z edukacji międzykulturowej, na których będziemy rozmawiać o tym, jak zmienia się nasza sytuacja i my sami, gdy szukamy miejsca w nowym społeczeństwie i staramy się zrozumieć panujące w nim zasady oraz jakie są możliwe strategie akulturacji i co one oznaczają dla imigranta i społeczeństwa przyjmującego. Warsztaty z edukacji międzykulturowej stanowią okazję do poznania znaczenia różnic międzykulturowych w życiu codziennym i kontaktach z osobami z innych państw. 

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Błasińska z Fundacji Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej. Czas trwania: 17.00 - 20.00. Jeżeli są Państwo zainteresowani uczestnictwem, prosimy o kontakt mailowy: bibliotekapodzolwiem@wbpg.org.pl lub telefoniczny: 58 301-10-28.

Warsztaty z edukacji międzykulturowej to część projektu "Jedność w różnorodności", który realizuje Biblioteka pod Żółwiem. Projekt zakłada szereg wydarzeń mających na celu zaprezentowanie bogactwa kultury i obyczajów obcokrajowców zamieszkujących Trójmiasto oraz przełamanie stereotypów związanych z przedstawicielami innych narodowości.

 

 

Data wydarzenia: 
24.10.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: