Jesteś tutaj

Wernisaż ilustracji Magdaleny Giesek oraz spacer po Wrzeszczu

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
16.09.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
11.00

Wernisaż ilustracji Magdaleny Giesek oraz spacer po Wrzeszczu

Serdecznie zapraszamy na wernisaż ilustracji Magdaleny Giesek oraz na spacer rodzinny z przewodnikiem po Wrzeszczu. Na spacer obowiązują zapisy. Prace artystki można oglądać przez cały miesiąc wrzesień. Są to ilustracje do Śpiewnika Gdańskich Lwiątek wydanego przez Fundację Wspólnota Gdańska.

Magdalena Giesek – urodzona w Gdańsku w 1979 r. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego i Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją pasję do malarstwa odkryła podczas pobytu w Ameryce Południowej w 2002 r. Rozkoszne pejzaże i egzotyczne kształty otworzyły ją na kolor, który stał się jej ulubioną formą wyrazu artystycznego. Poszukiwania nowych inspiracji  zaprowadziły ją do Hiszpanii w 2005 roku, gdzie rozwinęła technikę i formy ekspresji.

Jej styl odzwierciedla różnorakie sposoby komunikacji m. in. prymitywizm latynoamerykański, bowiem artystka przede wszystkim poszukuje bezpośredniego dialogu z odbiorcą, gdzie kluczowa rolę w wyrazie odgrywa kolor, bez zbędnych podtekstów i zdobników. Jej prace były wystawiane w Hiszpanii. Włoszech, Niemczech, Polsce, Japonii i Kolumbii.   Warto także nadmienić, że jej obraz pt. "Ojo Felino" został nagrodzony na konkursie malarskim, zorganizowanym przez Urząd Miasta w Totanie (Hiszpania). Magdalena Giesek była dwukrotną stypendystką Fundacji dla Artystów, założoną przez Lucasa Karrvaza.

Artystka jest również autorką ilustracji do Śpiewnika Gdańskich Lwiątek wydanego przez Fundację Wspólnota Gdańska, przybliżającego najmłodszym mieszkańcom historię naszego miasta. 

 

Spacer po Wrzeszczu poprowadzi pani przewodnik Ewa Kowalska. 

Data wydarzenia: 
16.09.2017
Godzina rozpoczęcia: 
11.00
Udostępnij: