Jesteś tutaj

Wieczór opowieści. Zadziwiający odmieńcy

/
Data wydarzenia: 
20.02.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
19:00

Wieczór opowieści. Zadziwiający odmieńcy

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wieczory opowieści. Tym razem Łowcy Słów, snuć będą OPOWIEŚCI O ZADZIWIAJĄCYCH ODMIEŃCACH. Spotkanie przeznaczone dla osób powyżej dziesiątego roku życia.

Przygody Istot Niepospolitych, Dziwnych Stworzeń wypełniają mity, podania i baśnie z całego Świata. Wszelkiej maści Podrzutki, Sieroty, Dziwolągi, Garbaci, Wariaci, Przybłędy znikąd i z Zaświatów zawsze budziły obawy, czasem pogardę. Chętnie wyrzucano ich poza bramy miast, poza zasięg wzroku, poza nawias społeczności. Wraz z piętnem jednak, Odmieńcy Ci, dostawali dar, jakąś zdolność, której brakowało innym…… Pisany im był niezwykły los.

 Łowcy Słów mają zaszczyt przedstawić Państwu garść podań, których bohaterowie zmienili bieg historii, nadając im lepsze zakończenia.  

Łowcy Słów, czyli:

Elżbieta Stanilewicz - Od czasów szkolnych świat baśni był dla niej miejscem gdzie czas biegł swoistym torem, drzewa dzieliły się mądrością, oddychało się inaczej a tamtejsza rzeczywistość ciążyła mniej. Opowieści Ciotki, snujące się na cienkiej granicy fikcji i realności, były dla niej nieustającą inspiracją i źródłem wewnętrznej siły. Gdy dorosła, chcąc nie chcąc, przekazała córce swoją fascynację.

Groszek Stanilewicz – Wędrówki po leśnych ostępach, smoczych jamach, poszukiwania kwiatu paproci oraz niekończąca się żegluga w towarzystwie Sindbada i matki, na zawsze skrzywiły jej mniemanie na temat uporządkowanego świata. W szkole zaś młoda, nietuzinkowa polonistka pogrążyła ją ostatecznie w literackiej zadumie nad kondycją bohatera byronicznego.

 

"Bajarką z prawdziwego zdarzenia była nasza ciotka Alicja… My zaledwie lubimy słuchać i dzielić się ciekawymi historiami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Ponieważ od jakiegoś czasu brakowało nam w mediach nuty wznoszącej, atmosfery legendarnego ciepła, życzliwości i Happy End’u, postanowiłyśmy działać na własną rękę. Jesteśmy więc tam, gdzie zmęczeni masową kulturą słuchacze czekają na czar bezpośredniego kontaktu z żywym słowem, tradycją znaną i cenioną od pokoleń – opowiadaniem. Sztuka opowiadania to jedna z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, klechdy, szepty, plotki i przypowieści z całego świata, zapraszamy w egzotyczne podróże ze słowem - jedynym od pradziejów przekaźnikiem uniwersalnych prawd."

https://www.facebook.com/Opowiadacze.LowcySlow/

 

Data wydarzenia: 
20.02.2020
Godzina rozpoczęcia: 
19:00
Udostępnij: