Jesteś tutaj

Wieczór poetycki Tomasza Snarskiego

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
04.10.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Wieczór poetycki Tomasza Snarskiego

Scena poezji Biblioteki pod Żółwiem zaprasza na spotkanie z Tomaszem Snarskim, który zaprezentuje swój nowy tomik wierszy "Werblista".

4 października (wtorek) o godz. 18.00 Scena poezji Biblioteki pod Żółwiem będzie gościć Tomasza Snarskiego. Okazją do spotkania jest ukazanie się nowego tomiku wierszy poety pt.: Werblista. W 2015 roku Tomasz Snarski został laureatem konkursu „Polacy Wielu Kultur”, organizowanego przez redakcję kwartalnika „Znad Wilii” – za tekst pt. Wilno moich marzeń oraz działania na forum europejskim na rzecz praw językowych Polaków na Litwie. Wydanie tomiku Werblista w serii Biblioteka „Znad Wilii” jest nagrodą w tym konkursie. Spotkanie poprowadzi Maria Mendel.

Tomasz Snarski – urodzony w 1985 roku w Gdańsku, w rodzinie o wileńskich korzeniach. Adwokat, nauczyciel akademicki, prawnik piszący wiersze. Jego debiutancki tomik poezji pt. Przezpatrzenia wydany został nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego w 2012, drugie wydanie książki ukazało się w roku 2014.

Maria Mendel pracuje w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi badania w obszarze pedagogiki społecznej, skoncentrowanej na relacji podmiot - miejsce.

Poniżej cytujemy fragment recenzji tomiku Werblista autorstwa Romualda Mieczkowskiego:

"W poezji człowieka wrażliwego świata, a w dodatku nieobojętnego na reguły jego ludzkiego istnienia i funkcjonowania, bo prawnika z zawodu, chyba nie da się uniknąć stawiania trudnych pytań. W przypadku Tomasza Snarskiego znajdziemy niejednoznaczną i wielowarstwową przestrzeń szukania na nie odpowiedzi. (...) Jego wiersze to zamknięte historie, z puentą, którą mu podpowiada codzienna intuicja, a w sprawach zasadniczych - sumienie. Z rozterkami odwiecznego strażnika praw i narratora, którego słowa bywają werblami, jakie nie milkną, gdy mimo wszystko i nade wszystko wierzy w człowieka, ład i piękno naszego świata".

WERBLISTA.jpg

Data wydarzenia: 
04.10.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: