Jesteś tutaj

Wieczór wielokulturowy

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
07.05.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
16.00

Wieczór wielokulturowy

W dniach 2-13 maja 2016 roku Fundacja Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej gościć będzie w Trójmieście grupę studentów zza wschodniej granicy (z Białorusi, Rosji i Ukrainy) w ramach programu Study Tours to Poland. Zapraszamy na spotkanie z uczestnikami programu STP, którzy przybliżą kulturę naszych wschodnich sąsiadów.

7 maja (sobota) o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie wielokulturowe ze studentami z Białorusi, Rosji i Ukrainy, którzy przyjechali do Polski w ramach programu Study Tours to Poland. Celem wizyty jest przybliżenie najważniejszych aspektów polskiej rzeczywistości społeczno-politycznej oraz przemian, które dokonały się na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Wizyty służą poznaniu Polski i wymianie doświadczeń w zakresie demokratycznych i wolnorynkowych przemian, budowania państwa prawa, wzmacniania społeczności lokalnych i inicjatyw obywatelskich. Spotkanie ze studentami będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz spojrzenie na kulturę naszych wschodnich sąsiadów z nowej, bo młodszej perspektywy.

Współorganizatorem spotkania jest Fundacja Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej, która gości studentów w naszym kraju. Misją Fundacji jest tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi edukacji nieformalnej i rozpowszechnianie koncepcji life long learning, czyli idei uczenia się przez całe życie. Więcej informacji na temat działalności Fundacji IRSE znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

http://www.irse.pl/

Study Tours to Poland dla studentów koordynuje Fundacja "Borussia" z Olsztyna.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Jedność w różnorodności".

zestawienie.jpg

 

Data wydarzenia: 
07.05.2016
Godzina rozpoczęcia: 
16.00
Udostępnij: