Jesteś tutaj

Wielki Maraton Czytelniczy 2020/21

/
Data wydarzenia: 
14.09.2020

Wielki Maraton Czytelniczy 2020/21

Mamy przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w ogólnopolskim konkursie czytelniczym pod nazwą Wielki Maraton Czytelniczy. Przedsięwzięcie po raz kolejny uzyskało Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Gdańska oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Konkurs ma już dwunastoletnią tradycję. Zmagania toczą się w szkołach podstawowych (w trzech grupach wiekowych) oraz w szkołach średnich. W roku szkolnym 2019/20 na wszystkich czterech poziomach wiekowych zgłosiło się 695 placówek z Polski i dwie szkoły polskie z Wielkiej Brytanii. Protokoły zbiorcze nadesłało 648 placówek. W zmaganiach konkursowych do końca uczestniczyło 7772 uczniów pod opieką 908 nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych.

W sumie do tej pory w zmaganiach w czterech grupach wiekowych wzięło udział prawie czterdzieści osiem tysięcy uczniów.

Regulamin, lista lektur oraz Formularze zgłoszeń dostępne są w zakładce Wielki Maraton Czytelniczy:

Przebieg konkursu: od września 2020 r. do marca 2021 roku uczniowie szkół podstawowych, a szkół średnich do lutego 2021, muszą przeczytać wskazane książki. Następnie piszą test konkursowy, składający się z zadań różnej konstrukcji (pytania zamknięte jedno - i wielokrotnego wyboru, zadania typu prawda-fałsz, rozsypanki wyrazowe, zadania otwarte).

Zdobywcy największej ilości punktów w testach zdobywają odpowiednio tytuł Laureata, Finalisty i Wyróżnionego. Dla uczniów starszych klas szkół podstawowych to okazja do dobycia punktów na świadectwie.

Dla uczniów, którzy zdobędą najwięcej punktów z niektórych lektur przewidujemy też spotkania z autorem książki w Filii Gdańskiej WiMBP, ul. Mariacka 42, Gdańsk.

Data wydarzenia: 
14.09.2020
Udostępnij: