Jesteś tutaj

Wiersze gostomskie

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
26.09.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Wiersze gostomskie

Zapraszamy na spotkanie poświęcone Wiesławowi Nowickiemu i jego wierszom zawartym w tomiku "Wiersze gostomskie. Refleksje z kaszubskiej krainy".

26 września (wtorek) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie poświęcone Wiesławowi Nowickiemu, podczas którego gdańska aktorka Wanda Neumann zaprezentuje jego wiersze z tomu "Wiersze gostomskie". Widzowie będą mogli również wysłuchać wywiadu o korzeniach twórczości Nowickiego, a także utworów muzycznych wykonanych na skrzypcach przez córkę autora. Po prezentacji wierszy odbędzie się rozmowa z widzami uzupełniająca i pogłębiająca wiedzę na temat działalności i myślenia Wiesława Nowickiego.

Wiesław  Nowicki - (ur. 13 listopada 1946 w Łodzi, zm. 24 maja 2012 w Gdańsku) – polski aktor teatralny i filmowy, publicysta, dziennikarz, reżyser teatralny, działacz kulturalny i propagator muzyki klasycznej. Syn Sabiny Nowickiej i popularnego łódzkiego aktora Zygmunta Nowickiego, mąż aktorki Wandy Neumann. Po ukończeniu Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi w roku 1968, działał w wielu teatrach. Był aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu, grał w Teatrze Nowym w Łodzi, występował w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Był również kierownikiem literackim Teatru Miniatura w Gdańsku i doradcą literackim Teatru Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu oraz konsultantem programowym Teatru im. J. Słowackiego w Koszalinie i Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W 1977 roku wspólnie z żoną, aktorką Wandą Neumann, założył nieinstytucjonalny zawodowy Teatr na Przymorzu.

Data wydarzenia: 
26.09.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: