Jesteś tutaj

Wydarzenia w Bibliotece pod Kotem i Myszą

/
Data wydarzenia: 
29.10.2015

Wydarzenia w Bibliotece pod Kotem i Myszą

Zobaczcie, jakie atrakcje czekają na naszych Czytelników w najbliższym czasie.

29 października (czwartek), godz. 18:00

„Okolice Güntera Grassa. Dolny Wrzeszcz w twórczości pisarza” – forma literackiej wycieczki po okolicach Biblioteki i Dolnym Wrzeszczu w twórczości pisarza. Śladami G. Grassa poprowadzi dr Bartosz Dąbrowski

30 października (piątek), godz. 16:30

„Halloween z przymrużeniem oka” - dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W programie czytanie strasznych historii, malowanie twarzy oraz wesołe zabawy i konkursy. Obowiązuje strój HALLOWEEN’OWY!

31 października (sobota), godz. 11:00 – 14:00

„GRAmy!” w gry planszowe! W ofercie między innymi: Mamy szpiega!, Kolejka, Taboo, Dixit, Agricola, Carcassonne i wiele innych.

6 listopada (piątek), godz. 18:00

Spotkanie z Grażyną Szapołowską –  polską aktorką filmową, teatralną i telewizyjną, jedną z czołowych amantek polskiego kina, autorką zbioru opowiadań Pocałunki i powieści autobiograficznej Ścigając pamięć.

7 listopada (sobota), godz. 11:00

Familijna sobota – Grupa Teatralna Echo przygotuje dla najmłodszych czytelników spektakl teatralny, a dla tych nieco większych warsztaty z żonglowania humorem.

13 listopada (piątek), godz. 17:00

Warsztaty szachowe z Izabelą Biskup.

17 listopada (wtorek), godz. 18:00

"Kulinarne fascynacje Güntera Grassa" –  wykład dr. Bartosza Dąbrowskiego. 

27 listopada (piątek), godz. 18:00

Spotkanie ze Sławomirem Koprem - autorem m. in.: Tajemnic i sensacji świata antycznego, Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzymie, Śladów pierwszych Piastów, Wędrówek po Polsce piastowskiej, Spaceru po Lwowie, Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej. Sławomir Koper aktualnie specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i historii polskiej obyczajowości XIX-tego stulecia.

10 grudnia (czwartek), godz. 18:00
"Zwierzęta Grassa, czyli mały literacki bestiariusz z Gdańskiem w tle" – wykład dr. Bartosza Dąbrowskiego.

 

Data wydarzenia: 
29.10.2015
Udostępnij: