Jesteś tutaj

Wystawa „Memlingowe wariacje” zorganizowana przez Gdańską Fundację „I TY MOŻESZ WSZYSTKO”

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
31.12.2016

Wystawa „Memlingowe wariacje” zorganizowana przez Gdańską Fundację „I TY MOŻESZ WSZYSTKO”

Wystawa zorganizowana przez Gdańską Fundację „I TY MOŻESZ WSZYSTKO” powstała z okazji obchodów roku Hansa Memlinga. Celem tego przedsięwzięcia była integracja osób starszych i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Mieli oni za zadanie stworzyć swoją wersję fragmentu obrazu „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Pomimo dużej różnicy wieku grupa wspólnie przygotowywała prace. Zapraszamy do naszej biblioteki w celu obejrzenia rezultatu pracy twórców.

Fundacja  „I TY MOŻESZ WSZYSTKO” powstała w 2011 r.. Znajduje się na terenie Gdańska-Wrzeszcza przy ulicy Wajdeloty 28A. Obecnie działa prężnie w obszarze wsparcia osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wsparcia seniorów. Prowadzi dwie placówki: Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Dzienny Dom Pomocy.

 „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga to tryptyk wielopostaciowy, przez co dzieło jest bardzo trudne do przedstawienia przez artystów, a co dopiero przez amatorów. Nasi artyści posługują się techniką mieszaną. Jest trochę grafiki, co nadaje pewnej surowości. Są też kolory oddające dramaturgię sytuacji. Jest również wiele ekspresji wynikającej ze spontanicznych przeżyć, spostrzeżeń wyzwalających wyobraźnię i fantazję. Myślę, że każdy oglądając te prace dostrzeże trud, jaki sobie zadali twórcy. Wszystkim odbiorcom  życzę miłych wrażeń.

Data wydarzenia: 
31.12.2016
Udostępnij: