Jesteś tutaj

Wystawa „Oka – Mgnienia Polskie Impresje”

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
02.02.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Wystawa „Oka – Mgnienia Polskie Impresje”

Autorka wystawy, mieszkanka Berlina, zauroczona Polską - Karin Pailer przedstawia nasz kraj z perspektywy osoby podróżującej u boku męża dyplomaty.

Prezydent Miasta Gdańska

Paweł Adamowicz

Konsul Generalna

Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku

Cornelia Pieper

Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

Paweł Braun

mają zaszczyt zaprosić we wtorek, 2 lutego 2016 r. o godz. 18:00

na wernisaż wystawy fotograficznej Karin Pailer

OKA - MGNIENIA

Polskie Impresje

wystawa dostępna będzie przed Biblioteką Manhattan

II piętro CH Manhattan (al. Grunwaldzka 82)

 

 

Karin Pailer mieszka dziś w Berlinie. Lata 1979-1984, 1987-1992 oraz 1999-2005 spędziła w Warszawie, gdzie towarzyszyła swojemu mężowi, zatrudnionemu w tym czasie w Ambasadzie Niemiec. W tych niekiedy dramatycznych czasach miała okazję, aby bezpośrednio obserwować ekspresowy rozwój Polski. Od początku kraj i ludzie z ich różnorodnymi tradycjami wzbudziły jej zainteresowanie. Zarówno przyjazne usposobienie ludzi jak i piękne, różnorakie krajobrazy
a także dynamicznie rozwijające się miasta fascynowały ją i ciągle dostarczały motywów do zdjęć. W swoich obserwacjach chętnie sięga po szczegół, aby odbiorcy unaocznić to, co najważniejsze.

 

Wystawa została w 2015 r. już zaprezentowana w polskim konsulacie generalnym w Hamburgu oraz w niemieckiej ambasadzie w Warszawie. Niektóre prace zostały także pokazane w ramach trzech wspólnych wystaw w siedzibie niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz w samodzielnej wystawie „Ludzie z całego świata” (wszystkie w Berlinie).

 

Data wydarzenia: 
02.02.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: