Jesteś tutaj

Wystawa "Dzieci marzą o zimie - inspiracja Julianem Fałatem"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
31.01.2016

Wystawa "Dzieci marzą o zimie - inspiracja Julianem Fałatem"

Twórcze warsztaty działań plastycznych poprzez poznawanie dzieł sztuki są propozycją spędzania wolnego czasu skierowaną do wszystkich: dzieci w różnym wieku i dorosłych ze wszystkich grup zawodowych. Celem jest stworzenie miejsca twórczego i kreatywnego rozwoju poprzez różnorodne działania plastyczne i kontakt z dziełami sztuki. Warsztaty trwają już 6 lat, w tym roku szkolnym rozpoczął się 7 rok działalności. Przez 6 lat uczestniczyło w warsztatach (stale albo przez krótszy lub dłuższy czas) około 350 dzieci i młodzieży oraz grupa ok. 50 dorosłych. Każdy rok miał inny temat przewodni np. sztuka polska, sztuka najnowsza w nowoczesnych muzeach, najwybitniejsze dzieła sztuki. Każdego roku dzieci i młodzież uczestniczą w wernisażach i wystawach swoich prac. Łącznie odbyło się 7 wystaw, głównie w gdańskich bibliotekach.

W oczekiwaniu na prawdziwą zimę sięgnęliśmy na Warsztatach Sztuki do obrazów Juliana Fałata, przedstawiających zimowe, akwarelowe pejzaże. Wykonaliśmy prace na kalkach przy użyciu tuszu, srebrnej folii oraz innych materiałów, aby pokazać perspektywę, zimową mgłę i srebrzysty śnieg.

Agnieszka Kopczyńska Kardaś: 

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Wydziału Malarstwa i Grafiki ze specjalizacją Tkanina i Ceramika oraz Podyplomowych Studiów Pedagogicznych na Politechnice Gdańskiej. Ukończyła szkolenie "Teatr" w ośrodku Korart w Koryny Opali-Wnuk, Szkolenie logorytmiczne u dr Anny Walencik Topiłko, Szkolenie "Terapia Ręki" w Edukacyjno-Rehabilitacyjnym Centrum Wspierania Rozwoju.

Data wydarzenia: 
31.01.2016
Tagi: 
Udostępnij: