Jesteś tutaj

Wystawa fotografii Karoliny Podoskiej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
07.09.2020

Wystawa fotografii Karoliny Podoskiej

Zapraszamy na wystawę fotografii Karoliny Podoskiej. Wystawa, będąca czwartą częścią cyklu „W podróży (...)", prezentuje wybrane fotografie z podróży autorki na Litwę, odbytych często szlakiem rodzinnych historii. Zobaczymy zdjęcia z Wilna – miasta nie tylko pełnego historii, ale i artystycznego klimatu oraz malowniczego miasteczka Druskienniki położonego u brzegu rzeki Niemen, słynnego litewskiego uzdrowiska.

Cykl wystaw fotografii „W podróży (…)” to zapis fotograficzny wypraw ukazany poprzez pryzmat wrażliwości artystki i oko grafika. Autorka prezentuje wybrane fotografie z podróży po Europie z 13 krajów.  Swoją uwagę często skupia na drobiazgach z otoczenia, z pozoru błahych, ale wartych  uwagi, bo budujących ducha danego miejsca i jego niepowtarzalny charakter.

Karolina Podoska
absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku i stypendystka programu Socrates-Erasmus na akademii filmowo-telewizyjnej FAMU International w Pradze. Zajmuje się m.in. grafiką reklamową, rysunkiem, kolażem i fotografią. Prace Karoliny były wystawiane w Polsce i za granicą m. in. we Włoszech, na Litwie, w Czechach, Japonii i Meksyku.         
    

Data wydarzenia: 
07.09.2020
Udostępnij: