Jesteś tutaj

Wystawa ilustracji Guido van Genechtena

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
30.05.2017

Wystawa ilustracji Guido van Genechtena

Festiwal Literatury dla Dzieci we współpracy z Wydawnictwem Adamada zaprasza na wystawę ilustracji Guido van Genechtena, grafika, rysownika i autora książek dla dzieci.

Guido van Genechten jest autorem wielu bestsellerów, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat jego książki wydano w 40 krajach na całym świecie.

W roku 1998 zdobył międzynarodową nagrodę dla ilustratorów (Illustrator’s Award City of Hasselt) za książkę „Rikuś”. To wyróżnienie otworzyło mu drzwi do międzynarodowej kariery. W 2007 roku zwyciężył w konkursie na najlepszego  ilustratora książek dla dzieci (Reader’s Digest Award for Best Children’s Book Illustrator), a książka „Nie chcę być duży” zdobyła nagrodę Best Picture Book of the Year 2007 (Najlepsza Książka Obrazkowa roku 2007 – w Holandii).

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, największy w Europie – Festiwal Literatury dla Dzieci – odbywa się już po raz czwarty. Wystawa w Gdańsku powstała w wyniku partnerstwa z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku oraz wydawcą najlepszych i najbardziej znanych książek Guida van Genechtena w Polsce – Wydawnictwem Adamada.

Wystawę oglądać będzie można od 30 maja do 30 czerwca w holu Biblioteki Głównej (Targ Rakowy 5/6).

Data wydarzenia: 
30.05.2017
Udostępnij: