Jesteś tutaj

Wystawa jubileuszowa

/
Data wydarzenia: 
19.07.2020

Wystawa jubileuszowa

Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej przygotowanej z okazji 75-lecia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

75 lat wystawa.png

Wystawę można było oglądać od 19 czerwca do 19 lipca na ogrodzeniu Parku Oliwskiego od strony ul. Opata Jacka Rybińskiego.

Obecnie wystawa została zawieszona na ogrodzeniu przy Bibliotece na Wyspie (ul. Turystyczna 3). Będzie się tam znajdować do 21 sierpnia.

Na planszach zaprezentowane zostały zdjęcia ze zbiorów Polskiej Akademii Nauk Biblioteki Gdańskiej oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego. Te pierwsze, zanim trafiły do PAN BG, stanowiły zasób archiwum gazet „Dziennik Bałtycki”, „Głos Wybrzeża” i „Wieczór Wybrzeża”. Słowem - swego czasu zamieszczone zostały na łamach prasy jako, w większości, ilustracje do artykułów.

Wystawa w układzie chronologicznym ukazuje nie tylko biblioteki gdańskie, ale też z terenu województwa pomorskiego, np. z Kartuz i Strzepcza w pow. wejherowskim. Utworzona w 1945 r. Biblioteka Miejska, dziesięć lat później, w 1955 r., przekształcona została bowiem w wojewódzką. Od tamtej pory otacza opieką merytoryczną pozostałe książnice z województw najpierw gdańskiego, a następnie pomorskiego.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy, której wersja elektroniczna jest dostępna TUTAJ.

1IMG_0123.jpg

1IMG_0117.jpg

1IMG_0129.jpg1IMG_0120.jpg

 

Data wydarzenia: 
19.07.2020
Udostępnij: