Jesteś tutaj

Wystawa "Kobiece inspiracje" Barbary Wypustek

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
30.10.2015

Wystawa "Kobiece inspiracje" Barbary Wypustek

od 1 do 30 października.

Barbara Wypustek urodziła się na Mazurach w Olecku. Artystka wrażliwa na piękno zarówno człowieka jak i natury. Jej droga życiowa i artystyczna to nieustanne pochylanie się nad pięknem ludzkiego życia i pięknem natury. Obie te profesje realizuje z wielka pasją, uwrażliwiając ludzi, których spotyka na swojej drodze. Artystka ma dar zarażania ludzi sztuką, dzięki któremu spotkani na jej drodze ludzie odkrywają w sobie zdolności do tworzenia pięknych i unikatowych rzeczy. Jest mentorem wielu projektów charytatywnych, dzięki swoim pracom pomaga bezinteresownie fundacjom niosącym pomoc chorym. Jej wrażliwość na piękno to nie tylko magiczne obrazy ale także artystyczne zdobienie szkła w technice decoupage.  Pierwszy wernisaż Barbary Wypustek odbył się na Międzynarodowych Warsztatach na Mazurach w Olecku "Integrujące Tworzenie", kolejny wernisaż w 1999 r w Giże, następnie wystawa malarstwa w 2000 r. w Olecku "Jeden człowiek, dwa słowa". W 2014 r. w Galerii Nowy Port artystka miała kolejny wernisaż "Parasolki." W roku 2015 w WiMBP w Gdańsku „Nastrojem malowane”.

Obrazy artystki zdobią już prywatne kolekcje nie tylko w Polsce, ale także m.in. w Stanach Zjednoczonych, Grecji, Kandzie, Holandii, Anglii.

Wystawa jest zbiorem obrazów z najnowszego okresu twórczości artystki. Autorka prac dedykuje wystawę bliskim jej sercu osobom. Prace, które można zobaczyć, to przede wszystkim inspiracja pięknem i wrażliwością kobiety, stąd na płótnach tańczące baletnice, magiczne anioły. To także Gdańsk i cała jego majestatyczna starówka widziana oczami kobiety. Wystawę zamykają prace poświęcone morzu i statkom, które, podobnie jak ludzie, przychodzą i odchodzą z naszego życia.

Niniejszą wystawę autorka pragnie zadedykować swoim Przyjaciołom, w szczególności Gabrielowi.

Data wydarzenia: 
30.10.2015
Udostępnij: