Jesteś tutaj

Wystawa obrazów Barbary Wypustek "Nocą malowane"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
31.03.2016

Wystawa obrazów Barbary Wypustek "Nocą malowane"

Wystawa zatytułowana „Nocą malowane” jest zbiorem obrazów z najnowszego okresu twórczości artystki.

Barbara Wypustek urodziła się na Mazurach w Olecku.  Artystka wrażliwa na piękno zarówno człowieka, jak i natury. Jej droga życiowa i artystyczna to nieustanne pochylanie się nad pięknem ludzkiego życia i pięknem natury.

Jest mentorem wielu projektów charytatywnych, dzięki swoim pracom pomaga bezinteresownie fundacjom niosącym pomoc chorym.

Pierwszy wernisaż Barbary Wypustek odbył się na Międzynarodowych Warsztatach na Mazurach w Olecku "Integrujące Tworzenie”, kolejny wernisaż w 1999 r. w Giże, następnie wystawa malarstwa w 2000 r. w Olecku „Jeden człowiek dwa słowa." W 2014 r. w Galerii Nowy Port artystka miała kolejny wernisaż "Parasolki." W roku 2015 w Bibliotece Wojewódzkiej i Miejskiej Gdańsku „Nastrojem malowane”.  We wrześniu 2015 r. wystawa „ Kobiece inspiracje„ w Bibliotece we Wrzeszczu w Centrum Handlowym Manhattan. Obrazy z wystawy zatytułowanej ,,Malowane duszą” można było do niedawna podziwiać w Bibliotece Sopockiej Filia nr 5 -KOC I KSIĄŻKA .

Najnowszą wystawę, dostępną w Bibliotece Manhattan, autorka dedykuje bliskim jej sercu osobom.  Prace, które można zobaczyć to przede wszystkim inspiracja pięknem i wrażliwością kobiety, stąd na płótnach tańczące baletnice, magiczne miejsca, zimowe pejzaże. To także Gdańsk i cała jego majestatyczna starówka widziana oczami kobiety. Wystawę zamykają obrazy poświęcone morzu i statkom, które podobnie jak ludzie przychodzą i odchodzą z naszego życia.

Data wydarzenia: 
31.03.2016
Udostępnij: