Jesteś tutaj

Wystawa obrazów Gabriela Oleszka

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
09.03.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
0:00

Wystawa obrazów Gabriela Oleszka

Zapraszamy na kolejną już wystawę obrazów pisarza, malarza oraz kapitana żeglugi Gabriela Oleszka.

Zapraszamy na kolejną już wystawę obrazów pisarza, malarza oraz kapitana żeglugi Gabriela Oleszka. Obrazy wystawione będą do kwietnia tego roku.

Gabriel Piotr Oleszek urodzony 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni 1968 (poprzedniczki dzisiejszego Morskiego Uniwersytetu w Gdyni) oraz Uniwersytetu Gdańskiego 1976. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków. W przerwach w pływaniu kilkakrotnie pracował w służbie Głównego Nawigatora w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni oraz jako pełnomocnik dyrektora Polskiego Rejestru Statków w Gdańsku. Był również ławnikiem Izby Morskiej w Gdyni, członkiem międzynarodowej grupy roboczej do spraw Kodeksu Zarządzania Bezpieczną Eksploatacją Statków i Ochrony Środowiska Morskiego w Oslo, a także członkiem Komitetu Jakości Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Klasyfikacyjnych w Nowym Jorku i przedstawicielem PRS w tym komitecie.
Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Szereg publikacji fachowych w prasie specjalistycznej. Był też stałym współpracownikiem dwutygodnika Namiary - fachowego periodyku poświęconego gospodarce morskiej.
Współpracował również z TVO Gdańsk - występując między innymi w programie: Opowieści z morzem w tle.
Był także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "MARE NOSTRUM". Zachęcony przez kolegów, a w szczególności przez czołową artystkę Stowarzyszenia Barbarę Wojtanowską zajął się też malowaniem obrazów i ponad dwieście obrazów już wykonał. W większości są to obrazy marynistyczne. Jest zafascynowany marynistyką Mariana Mokwy, Antoniego Suchanka i Henryka Baranowskiego
Napisał 33 książki marynistyczne lub marynistyczne z wątkiem sensacyjnym.
 

Data wydarzenia: 
09.03.2017
Godzina rozpoczęcia: 
0:00
Udostępnij: