Jesteś tutaj

Wystawa Obrazów Gabriela Oleszka

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
30.06.2015

Wystawa Obrazów Gabriela Oleszka

Przyjdź i obejrzyj wystawę obrazów malarza i pisarza oraz kapitana żeglugi pana Gabriela Oleszka. Wystawa zawiera wybrane dzieła z kolekcji ponad 100 obrazów artysty. Obrazy wystawione będą w siedzibie filii do końca czerwca 2015 roku.

Gabriel Piotr Oleszek urodzony 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni 1968 (poprzedniczki dzisiejszego Morskiego Uniwersytetu w Gdyni) oraz Uniwersytetu Gdańskiego 1976. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków. W przerwach w pływaniu kilkakrotnie pracował w służbie Głównego Nawigatora w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni oraz jako pełnomocnik dyrektora Polskiego Rejestru Statków w Gdańsku. Był również ławnikiem Izby Morskiej w Gdyni, członkiem międzynarodowej grupy roboczej do spraw Kodeksu Zarządzania Bezpieczną Eksploatacją Statków i Ochrony Środowiska Morskiego w Oslo, a także członkiem Komitetu Jakości Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Klasyfikacyjnych w Nowym Jorku i przedstawicielem PRS w tym komitecie.
Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Szereg publikacji fachowych w prasie specjalistycznej. Był też stałym współpracownikiem dwutygodnika Namiary - fachowego periodyku poświęconego gospodarce morskiej.
Współpracował również z TVO Gdańsk - występując między innymi w programie: Opowieści z morzem w tle.
Jest także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "MARE NOSTRUM". Zachęcony przez stowarzyszenie zajął się też poważniej malowaniem obrazów i pierwsze sto kilkadziesiąt obrazów już wykonał. W większości są to obrazy marynistyczne. Jest zafascynowany marynistyką Mariana Mokwy, Antoniego Suchanka i Henryka Baranowskiego
Napisał 30 książek marynistycznych lub marynistycznych z wątkiem sensacyjnym

Data wydarzenia: 
30.06.2015
Udostępnij: