Jesteś tutaj

Wystawa obrazów Tomasza Wypustka "Powroty"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
29.02.2016

Wystawa obrazów Tomasza Wypustka "Powroty"

Autor jest restauratorem starych domów i łodzi, renowatorem zabytków architektury, przedmiotów naznaczonych zębem czasu – artystą z potrzeby serca.

Tomasz Wypustek 

Przygoda ze sztuką zaczęła się dla niego już w szkole podstawowej, kiedy młody Tomasz zajął się rzeźbą, rysunkiem, malarstwem oraz uczestniczył w warsztatach w Pałacu Młodzieży. Jeszcze wtedy nie wiedział, że to jest jego droga w życiu.

Jak każdy wrażliwy człowiek przechodzi w swym życiu kryzys, z którego uratowało go coś, co całe życie sprawiało i sprawia mu wielką radość.

Obrazy, które powstają we wczesnym okresie twórczości to próba rozliczenia się ze sobą, to szukanie swojej drogi życiowej, to wreszcie zwycięstwo. Ten okres to rozkwit malarstwa oraz próba ocalenia od zapomnienia starych przedmiotów, potem większych brył architektury jak łodzie, domy.

Obecnie pracuje w Holandii, a maluje w Polsce. Jego praca to pasja do tworzenia rzeczy unikatowych, oryginalnych i posiadających duszę. Potrafi uratować wszystko co stare i dać temu nowe piękne życie. Działalność zawodowa z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej uwrażliwia go na piękno przemijających stylów, dzięki czemu stał się nie tylko renowatorem, ale i koneserem. Jego renowacje i instalacje zdobią domy w Holandii, Maroku, Włoszech, Francji, na Wyspach Karaibskich, w Turcji, Grecji i Niemczech. 

Data wydarzenia: 
29.02.2016
Udostępnij: