Jesteś tutaj

Wystawa prac Krzysztofa Dowgiałło pt. „Kot”

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
24.04.2018

Wystawa prac Krzysztofa Dowgiałło pt. „Kot”

W dniach 03-27 kwietnia 2018 r. zapraszamy do oglądania wystawy prac Krzysztofa Dowgiałło pt. „Kot”.

Krzysztof Dowgiałło, ur. 5.12.1959 r. : historyk, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, doktorat uzyskał w 2000 r. na Uniwersytecie Śląskim, więzień polityczny z czasów stanu wojennego (1982). Jest autorem trzech książek autorskich („Anioł i Diabeł w Europie”, „W sidłach Erosa”, „Wiedza ezoteryczna Platona zawarta w dialogu „Timajos”) oraz jest współautorem albumu „Gdańsk – Duch Miejsca” -1997. Publikował w : „Tygodnik Literatura”, „Tygodnik Studencki POLITECHNIK”, „W kręgu Książki”, „Przedproża” „Dziennik Bałtycki”, „Gazeta Miasta Sopot” , „Tygodnik Sopocki” „Wieczór”… ”Skałka”- Miesięcznik Parafialny.

 W ostatnim czasie przygotowuje książkę o Żuławach Wiślanych. Jest to praca zbiorowa. Od wielu lat zbiera materiały na temat mjr Jerzego Lewszeckiego (1913-1955), który został zamordowany przez komunistów w Więzieniu Mokotowskim. Jest autorem i scenarzystą wielu opowieści filmowych. Dotyczą one kotów, drobnych zwierząt, oraz wizji kultury europejskiej. Teraz pracuje nad historią i kulturą Wrzeszcza, posługuje się archiwaliami, książkami oraz swoim specjalistycznym aparatem fotograficznym. Jest mieszkańcem Wrzeszcza od „zawsze”.

 

Rysunki kotów przedstawione w Bibliotece "Pod Kotem i Myszą" są wizją autora prac - miłośnika kotów.  Serdecznie zapraszamy do oglądania. 

Data wydarzenia: 
24.04.2018
Udostępnij: