Jesteś tutaj

Wystawa prac poplenerowych i warsztatowych Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
21.11.2015

Wystawa prac poplenerowych i warsztatowych Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków

Wystawa potrwa do 21 listopada.

Nadbałtyckie Stowarzyszenie Plastyków o sobie:

Jesteśmy organizacją o 32-letnim stażu. Naszymi głównymi celami jest integracja, edukacja i promocja środowiska 80 plastyków z rejonu Trójmiasta i okolic.

Realizujemy swoje cele poprzez warsztaty plastyczne prowadzone przez profesjonalnych artystów, wystawy indywidualne i zbiorowe w siedzibie Stowarzyszenia jak i w siedzibach zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji oraz poprzez plenery malarskie jedno i wielodniowe.

Za swoją działalność kulturotwórczą wyróżniono nas Nagrodą Ministra Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego, "Gryfem Pomorskim" Marszałka Samorządu Pomorskiego oraz Medalem Prezydenta Miasta Gdańska.

Jesteśmy otwarci na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem w celu rozwijania talentów bo przecież:

Wszyscy przejawiają uzdolnienia plastyczne, a niektórzy zdolności wybitne. Ludzie ci znajdują głęboki sens w tym, co tworzą, a nauka w ramach warsztatów plastycznych czyni ich życie pełniejszym i bardziej wartościowym.

dr Zbigniew Szczepanek

Organizujemy i prowadzimy  warsztaty  twórcze pt. "Spotkania z paletą" (zadanie dofinansowane przez Gminę Miasta Gdańska - Urząd Miasta Gdańska). Uczestnicy warsztatów mają możliwość zapoznać się z rysunkiem artystycznym, technikami malarskimi i graficznymi, poznać możliwości, jakie daje akwarela, akryl, tempera, olej, techniki linorytu i monotypii oraz kolażu. Uczą się kompozycji i proporcji, a także zagadnień historii sztuki.

Data wydarzenia: 
21.11.2015
Udostępnij: