Jesteś tutaj

Wystawa prac Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
01.04.2015

Wystawa prac Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków

Od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2015 roku w Bibliotece Manhattan można oglądać wystawę prac warsztatowych i poplenerowych Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków im. Mariana Mokwy w Gdańsku.

Nadbałtyckie Stowarzyszenie Plastyków im. Mariana Mokwy w Gdańsku to organizacja z 32-letnim stażem, której głównymi celami są integracja, edukacja i promocja środowiska 80. plastyków z rejonu Trójmiasta i okolic. Stowarzyszenie swoje cele realizuje poprzez warsztaty plastyczne prowadzone przez profesjonalnych artystów, wystawy indywidualne i zbiorowe w siedzibie stowarzyszenia jak i w siedzibach zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji oraz plenery malarskie jedno i wielodniowe.

 

Członkowie Stowarzyszenia otwarci są na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem w celu rozwijania talentów, bo przecież:

Wszyscy przejawiają uzdolnienia plastyczne a niektórzy zdolności wybitne. Ludzie ci znajdują głęboki sens w tym, co tworzą, a nauka w ramach warsztatów plastycznych czyni ich życie pełniejszym i bardziej wartościowym

dr Zbigniew Szczepanek

 

Stowarzyszenie organizuje i prowadzi warsztaty twórcze pt. „Spotkania z paletą – kontynuacja – 70 lat Gdańska z Macierzą”. Zadanie dofinansowane przez Gminę Miasta Gdańska – Urząd Miasta Gdańska. Uczestnicy warsztatów mają możliwość zapoznać się z rysunkiem artystycznym, technikami malarskimi i graficznymi, poznać możliwości, jakie daje akwarela, akryl, tempera, olej, techniki linorytu i monotypii. Uczą się kompozycji i proporcji, a także zagadnień historii sztuki.

Data wydarzenia: 
01.04.2015
Udostępnij: